Nauczyciele akademiccy CMKP otrzymali nagrodę Ministra Zdrowia
25 listopada 2025 r. w Ministerstwie Zdrowia wiceminister zdrowia Katarzyna Kęcka uroczyście wręczyła nagrodę zespołową dla pracowników z Zakładu Biochemii i Biologii Molekularnej CMKP z oryginalne publikacje stanowiące efekt zespołowej realizacji projektu naukowego pt. Integrated transcriptomic, proteomic and metabolomic analysis of molecules that mediate homing of mesenchymal stem cells to renal cancer skupionego wokół patogenezy raka nerkowokomórkowego typu jasnokomórkowego.
Nagrodę otrzymali:
- prof. dr hab. n. med. Agnieszka Piekiełko-Witkowska, kierownik Zakładu Biochemii i Biologii Molekularnej CMKP;
- dr n. biol. Anna Adamiok-Ostrowska;
- prof. CMKP Joanna Bogusławska;
- dr n. med. Karolina Hanusek;
- prof. CMKP Piotr Popławski.
Przewodniczącym Zespołu ekspertów ds. oceny wniosków o nagrody ministra jest prof. Wojciech Bik, kierownik Zakładu Neuroendokrynologii Klinicznej CMKP. W wydarzeniu wziął udział także prof. Marcin Kurzyna, zastępca dyrektora CMKP ds. naukowych-prorektor.
Serdecznie gratulujemy!