Nawiązanie współpracy pomiędzy CMKP a Warszawskim Szpitalem dla Dzieci

19 maja 2021 r. prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert – Dyrektor CMKP oraz Izabela Marcewicz-Jendrysik – Dyrektor Warszawskiego Szpitala dla Dzieci, podpisali umowę o współpracy, która zaowocuje uruchomieniem na bazie jednostek organizacyjnych Szpitala, Zakładu Endoskopii Otolaryngologicznej CMKP. Umowa została podpisana w obecności: prof. dr hab. Wojciecha Bika, Zastępcy Dyrektora ds. dydaktycznych i naukowych CMKP oraz prof. dr hab. n. med. Magdaleny Dutsch-Wicherek, Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa Szpitala. Zakład Endoskopii Otorynolaryngologicznej CMKP będzie realizował zadania badawczo dydaktyczne w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych i promocją zdrowia. Zgodnie z intencją Partnerów, współpraca między obiema instytucjami ma zagwarantować najwyższą jakość, fachowość i aktualność dydaktyki medycznej oraz świadczeń zdrowotnych, których gwarantem będzie znakomite zaplecze medyczne i unikatowa kadra naukowo-dydaktyczna. Zgodnie ze wspólną deklaracją współpraca uczelni i szpitala będzie w przyszłości systematycznie rozwijana.

Obrona rozprawy doktorskiej

Miło nam poinformować, że dziś odbyła się obrona rozprawy doktorskiej mgr Ewy Gajdy z Zakładu Biochemii i Biologii Molekularnej CMKP. Jako rozprawę doktorską przedstawiła pracę pt. „Analiza roli hsa-miR-7-5p w biologii i terapii nowotworów”. Promotorem pracy był dr hab. n. med. Damian Gaweł, prof. CMKP, promotorem pomocniczym natomiast dr Małgorzata Grzanka. Serdecznie gratulujemy!

23.06.2021

Obrona rozprawy doktorskiej

Miło nam poinformować, że dziś odbyła się obrona rozprawy doktorskiej lek. Dagmary Filipeckiej-Tyczki z Zakładu Zdrowia Prokreacyjnego CMKP. Jako rozprawę doktorską przedstawiła pracę pt. „Ocena korelacji pomiędzy wartościami wskaźnika pulsacji i wskaźnika oporu w tętnicach macicznych a występowaniem powikłań ciąż bliźniaczych”. Promotorem pracy był dr hab. n. med. Michał Rabijewski, prof. CMKP, promotorem pomocniczym natomiast dr Anna Kajdy. Serdecznie gratulujemy!

16.06.2021

Wnioski o nagrodę Dyrektora CMKP

Uprzejmie przypominamy, że wnioski o Nagrodę Dyrektora CMKP, zgodnie z regulaminem Nagród /Uchwała Rady Naukowej CMKP nr 149 z dnia 29.05.2019/ należy składać do Dyrektora Szkoły Nauk Medycznych lub Dyrektora Szkoły Zdrowia Publicznego do do 30 czerwca 2021 r. Wzór wniosku oraz Regulamin Nagród

16.06.2021