Obrony rozpraw doktorskich

Miło nam poinformować, że 19 i 20 października br. w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego odbyły się obrony rozpraw doktorskich.

• mgr Natalii Maryan z Katedry i Kliniki Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej CMKP. Jako rozprawę doktorską przedstawiła pracę pt. „Poszukiwanie genetycznych uwarunkowań rozwoju sporadycznego raka jelita grubego”. Promotorem pracy jest prof. dr hab. n. med. Ewa Hennig.
  • lek. Nastazji Pilonis z Katedry i Kliniki Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej CMKP. Promotorem pracy jest dr hab. n. med. Michał Kamiński, prof. CMKP, natomiast promotorem pomocniczym: dr n. med. Marek Bugajski. Jako rozprawę doktorską przedstawiono pracę pt. „Zgłaszalność do konkurencyjnych strategii badań przesiewowych raka jelita grubego – randomizowane badanie w dziedzinie zdrowia publicznego w ramach polskiego programu badań przesiewowych ”. Rozprawa doktorska z wyróżnieniem.
  • lek. Katarzyny Lepinay z II Kliniki Położnictwa i Ginekologii CMKP. Promotorem pracy jest prof. dr hab. n. med. Łukasz Wicherek. Jako rozprawę doktorską przedstawiła pracę pt. „Analiza odległych wyników leczenia chorych na zawansowanego raka jajnika w jego różnych typach histologicznych w zależności od zakresu resekcji w obrębie przewodu pokarmowego i w obrębie układu chłonnego”.
  • lek. Agnieszki Sikorskiej z Kliniki Kardiologii CMKP. Jako rozprawę doktorską przedstawiła pracę pt. „Zmiany w rytmie serca jako wskaźnik prognostyczny skuteczności ablacji podłoża napadowego migotania przedsionków”. Promotorem pracy jest prof. dr hab. Piotr Kułakowski.

Serdecznie gratulujemy!

Nowy numer „Wiedzy Medycznej”

Zachęcamy do zapoznania się z nowym numerem „Wiedzy Medycznej” pod red. prof. dr. hab. n. med. Jerzego Waleckiego. W bieżącym numerze znajdziecie Państwo publikacje opracowane przez członków zespołu Zakładu Diagnostyki Radiologicznej CMKP, którzy przybliżą Państwu najnowsze zastosowania metod obrazowania i radiologii interwencyjnej mających przełożenie na postępowanie kliniczne. Szczegóły: https://wiedzamedyczna.pl/index.php/wm

24.11.2021