Operacje z asystą robota

Z danych konsultanta krajowego w dziedzinie urologii wynika, że w 2019 roku II Klinika Urologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego zajęła III miejsce w Polsce pod względem liczby operacji raka prostaty czyli prostatektomii radykalnych. W ciągu ostatnich 3 lat w Klinice przeprowadzono prawie 800 laparoskopowych prostatektomii radykalnych.

Zestawienie zabiegów wykonanych w II Klinice Urologii w latach 2017-2019

LAPAROSKOPOWA PROSTATEKTOMIA RADYKALNA (LPR) 707
NEFREKTOMIA RADYKALNA(NR) 172
RESEKCJA GUZA NERKI (NSS) 335
NEFROURETEREKTOMIA (NUR) 32
PRZEZCEWKOWA ELEKTRORESEKCJA GUZA PĘCHERZA MOCZOWEGO (TURT) 852
CYSTEKTOMIA RADYKALNA (CR) 100

– Prawie wszystkie operacje raka prostaty wykonujemy metodą laparoskopową czyli małoinwazyjną. Wykorzystujemy do tego dwa systemy 2D i 3D. Dzięki temu jesteśmy w stanie precyzyjnie i dokładnie usunąć prostatę, zapewniając bardzo dobrą jakość onkologiczną naszego postępowania, ale również zaoszczędzić bardzo ważne struktury odpowiedzialne za dobrą jakość trzymania moczu i wzwody prącia po operacji czyli pęczki naczyniowo-nerwowe i cewkę moczową. Tradycyjna laparoskopia ma jednak pewne ograniczenia i wady. Dlatego też zrodził się pomysł uruchomienia w naszej Klinice jednego z najnowocześniejszych systemów operacyjnych czyli robota. Operacja z jego asystą zapewnia jeszcze większą precyzję i dokładność oraz szybką rehabilitację i powrót do codziennych aktywności – dr n. med. Łukasz Nyk, adiunkt w II Klinice Urologii CMKP.

Klinika dysponuje najnowocześniejszym sprzętem zarówno do diagnostyki jak i leczenia raka prostaty, m.in. aparatami do rezonansu magnetycznego, sprzętem laparoskopowy (2D i 3D) oraz robotem.

II Klinika Urologii prowadzi kursy dla lekarzy z zakresu:

1. Laparoskopowej prostatektomii radykalnej (kurs dla początkujących i zaawansowanych)
  2. Biopsji fuzyjnej
  3. Diagnostyki obrazowej – rezonans magnetyczny

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Ludwiki Bauer-Gellert polskiej lekarki internistki, wybitnej specjalistki w zakresie transfuzjologii oraz organizacji ochrony zdrowia. Odeszła wielka patriotka, działaczka konspiracyjna, łączniczka Komendanta Głównego PSZ, ZWZ, AK. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dyrekcja i członkowie Rady Naukowej oraz cała społeczność Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

27.07.2021

Sukces zespołu II Kliniki Położnictwa i Ginekologii

Miło nam poinformować o wykonanym i zakończonym sukcesem zabiegu fetoskopii i laserowej ablacji anastomoz naczyniowych w zespole przetoczenia pomiędzy płodami (zespole TTTS) w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim. Zabieg wykonali dr Robert Brawura-Biskupski-Samaha i prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska. II Klinika Położnictwa i Ginekologii jest jedynym ośrodkiem CMKP, w której wykonuje się tak zaawansowane zabiegi terapii płodu. Serdeczne gratulacje dla całego Zespołu Kliniki.

23.07.2021

Szkolenie w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Zdrowia serdecznie zapraszamy na szkolenie  w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów, które odbędzie się 27 lipca 2021 roku w godz. 11:15-16:00. Szkolenie będzie miało formę webinaru na żywo. Aby otrzymać link do rejestracji, należy zgłosić się do właściwej sobie izby: KIF – https://kif.info.pl/szkolenia-ze-szczepienia/ KIDL – https://kidl.org.pl/news/view?id=2663 NIA – https://www.nia.org.pl/2021/06/25/nowy-termin-szkolenia-on-line-z-zakresu-przeprowadzania-kwalifikacji-do-wykonywania-szczepien-przeciw-covid-19/ Zgłoszenia będą przyjmowane przez izby, a następnie […]

12.07.2021