Pierwsze zabiegi replantacyjne w Oddziale Replantacyjno-Rekonstrukcyjnym w Klinice Ortopedii, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej CMKP

2. kwietnia w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. A. Grucy w Otwocku odbył się zabieg replantacyjny fragmentu kończyny górnej. Jest to jeden  z pierwszych zabiegów przeprowadzony po 20 latach w nowo otwartym Oddziale Replantacyjno-Rekonstrukcyjnym w Klinice Ortopedii, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej CMKP. Liczymy, że funkcjonowanie oddziału poprawi dostępność świadczeń zmniejszających liczbę urazowych amputacji w centralnej Polsce.  Na oddziale kierowanym przez dr. hab. n. med. Marcina Złotorowicza, prof. CMKP świadczony będzie szeroki zakres operacji rekonstrukcyjnych kończyny dolnej, rekonstrukcje ubytków tkanki kostnej w endoprotezoplastykach, rekonstrukcje stawu biodrowego i kolanowego, endoprotezoplastyki oraz rekonstrukcje ubytków tkanek miękkich.

Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021

14 października br. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego zainaugurowało nowy rok akademicki 2020/2021. Jest to pierwszy rok akademicki otwierający kolejną kadencję władz uczelni, przypadającą na lata 2020-2024. Uroczystości przewodniczył Dyrektor CMKP prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert. Szczególny charakter tegorocznej inauguracji wyznaczyła nie tylko nadzwyczajna sytuacja epidemiczna w kraju, ale także zainicjowanie obchodów jubileuszowych 50-lecia Uczelni, przypadającego na rok 2021. Mimo ograniczonej liczby osób uczestniczących w inauguracji […]