Początek roku akademickiego w Szkole Zdrowia Publicznego

20 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego  2022/2023 w Szkole Zdrowia Publicznego CMKP. W wydarzeniu uczestniczył prof. Ryszard Gellert, dyrektor CMKP, prof. Jarosław Pinkas, dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego, prodziekani: prof. Janusz Ostrowski i dr Wojciech Stefan Zgliczyński, zespół szkoły oraz zaproszeni goście.

Prof. Ryszard Gellert i prof. Jarosław Pinkas otworzyli galerię zdjęć dyrektorów Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP. Profesor Gellert pogratulował zespołowi sukcesów w minionym roku akademickim:

– Gratuluję Państwu dynamicznego rozwoju. W ewaluacji działalności naukowej Szkoła Zdrowia Publicznego otrzymała kategorię A w dyscyplinie nauk o zdrowiu. Dzięki temu CMKP może nadawać stopnie naukowe w nowej dyscyplinie – powiedział.

Następnie dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego w wystąpieniu inauguracyjnym omówił osiągnięcia dydaktyczne, naukowe i organizacyjne z ubiegłego roku oraz zapowiedział, jakie wyzwania czekają w nowym roku akademickim.

– Nasz zespół liczy już 46 pracowników – mówił prof. Jarosław Pinkas. – Dołączają do nas nowe osoby, które go wzmocnią. Mamy już 10 zakładów, w tym roku rozpoczną działalność trzy nowe: Zakład Szkolenia Biegłych, Zakład Pielęgniarstwa i Zakład Komunikacji Medycznej.

Prof. Pinkas dodał, że Szkoła Zdrowia Publicznego liczy ok. 3,2 tysiąca słuchaczy.

– Działamy na rzecz całego CMKP – podkreślał prof. Pinkas. – W tym roku będziemy dalej się rozwijać. Jestem dumny z tego, że wchodzimy na coraz wyższy poziom naszych możliwości.

Prof. Piotr Gerber z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, twórca kilku polskich szpitali, wygłosił wykład na temat wyzwań, jakie wiążą się z modernizacją starych budynków szpitalnych.

Aktualności

Opublikowano ostateczne wyniki wiosennej rekrutacji na specjalizacje

Po dwóch etapach rekrutacji 2171 lekarzy potwierdziło przyjęcie miejsca specjalizacyjnego: w tym 1404 – w ramach rezydentury i 767 – w trybie pozarezydenckim. W wiosennym postępowaniu kwalifikacyjnym na szkolenia specjalizacyjne złożonych zostało łącznie 3210 poprawnych formalnie wniosków. W tym postępowaniu było dostępnnych 4208 miejsc w trybie rezydenckim i 9927 miejsc w trybie pozarezydenckim. Ostateczne listy […]

16.04.2024
Więcej
Aktualności

VII Warszawskie Spotkanie Endokrynologiczne

Blisko 350 osób wzięło udział w VII Warszawskim Spotkaniu Endokrynologicznym, które 13 kwietnia odbyło się  w Aula Magna CMKP. Wydarzenie w formie hybrydowej było organizowane przez warszawskie oddziały: Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Fundację na Rzecz Rozwoju Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Przemiany Materii. Gospodarzem spotkania był prof. Wojciech Zgliczyński. Podczas […]

15.04.2024
Więcej
Aktualności

Webinarium poświęcone bazie Embase

Szanowni Państwo, zapraszamy doktorantów i naukowców CMKP do udziału w webinarium poświęconemu bazie Embase i systematycznym przeglądom literatury pt. Perfekcyjne systematic review. Jak baza Embase wspiera badania naukowe i systematyczne przeglądy literatury w zakresie nauk bio-medycznych. Szkolenie odbędzie się 16 kwietnia 2024 r. o godzinie 11:00 i poprowadzone zostanie w języku polskim. Prowadzącym będzie p. […]

11.04.2024
Więcej