Pracownicy CMKP na Kongresie „Zdrowie Polaków”

Pracownicy Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego wzięli udział w Kongresie „Zdrowie Polaków”. Nasi eksperci moderowali panele dotyczące kształcenia kadr medycznych i zaufania do szczepień ochronnych, ale także wypowiadali się na tematy związane m.in.: ze zdrowiem publicznym, potrzebami polskiej kardiologii.

Wysoka średnia wieku polskich lekarzy, braki kadrowe w podmiotach leczniczych, ale także zmieniający się standard kształcenia i upraktycznianie studiów na kierunku lekarskim – to tylko niektóre tematy, które zostały poruszone w trakcie IV debaty plenarnej uczelni medycznych pt.:  Jak optymalnie kształcić w zawodach medycznych. Panel moderował prof. Ryszard Gellert, dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Natomiast prof. Jarosław Pinkas, Dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego poprowadził debatę plenarną poświęconą projektowi Prezydenta RP pt.: Zdrowe życie oraz panel dyskusyjny pt.: Wzrost zaufania do szczepień ochronnych. Ponadto prof. Jarosław Pinkas wziął także udział w dyskusji pt.: Zdrowie pracowników – niedoceniany punkt wyjścia do działań profilaktycznych.

Prof. Teresa Jackowska, krajowa konsultant ds. pediatrii, ale także kierownik Kliniki Pediatrii CMKP, wypowiadała się w panelu dotyczącym programu szczepień ochronnych i planowanych zmian w realizacji kalendarza szczepień.

Prof. Irena Walecka- Herniczek, kierownik Kliniki Dermatologii CMKP, była ekspertem w rozmowie na temat Interdyscyplinarnego spojrzenia na proces zapalny w chorobach immunizacyjnych.

Prof. Robert Gil, kierownik Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CMKP, wziął udział w panelu dotyczącym Dekalogu niezaspokojonych potrzeb polskiej kardiologii.

Panel pod patronatem Komitetu Nauk Neurologicznych Polskiej Akademii Nauk na temat Profilaktyki i innowacji w neurologii moderowała prof. Urszula Fiszer, kierownik Kliniki Neurologii i Egiptologii CMKP. Pani profesor wygłosiła także wykład pt. Udział czynników naczyniopochodnych w patogenezie chorób neurozwyrodnieniowych.

Dr Daniel Śliż, adiunkt Szkoły Zdrowia Publicznego reprezentował CMKP w trakcie debaty dotyczącej edukacji prozdrowotnej.

4 mężczyzn siedzących przy stole podczas debaty na temat zdrowia Polaków

Od lewej: prof. Ryszard Gellert, dyrektor CMKP, prof. Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; dr hab. Paweł Olszewski, dziekan Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego; dr Piotr Kusznieruk, rektor Mazowieckiej Uczelni Medycznej

Aktualności

Neurosurgical Atlas – dostęp testowy

Zapraszamy do skorzystania z dostępu testowego do Neurosurgical Atlas. Test jest aktywny od 10 czerwca do 09 lipca 2024. Atlas neurochirurgiczny, najbardziej wszechstronne i wiarygodne źródło informacji technicznych dla neurochirurgii. Atlas prezentuje zaawansowane techniki neurochirurgiczne opracowane przez czołowych chirurgów poprzez najbardziej kompletną kolekcję multimediów, w tym: Ponad 1000 filmów operacyjnych z narracją, w których najlepsi chirurdzy wykonują […]

11.06.2024
Więcej
Aktualności

Nowy projekt CMKP – Zdrowie Młodego Badacza

Rusza nowy projekt popularyzujący naukę i wiedzę pt. Zdrowie Młodego Badacza realizowany przez CMKP i Fundację Stan. To NIEODPŁATNE zajęcia dla dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych: 9-11 lat, 12-13 lat oraz 14-15 lat. Oferujemy fascynujące lekcje na temat profilaktyki zdrowia. Pierwsze zajęcia odbędą się już w tę sobotę tj. 25 maja w siedzibie […]

23.05.2024
Więcej
Aktualności

II Forum Młodych Naukowców: interdyscyplinarność, innowacje i wybitni eksperci

15 czerwca 2024 roku w Warszawie w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego odbędzie się II Forum Młodych Naukowców. W konferencji naukowej mogą wziąć udział młodzi biolodzy, biomedycy, lekarze, ale także studenci i rezydenci. – Nasza konferencja wyróżnia się interdyscyplinarnością – mówi prof. CMKP Joanna Bogusławska z Collegium Iuvenum, które organizuje wydarzenie. – W jednym miejscu spotkają […]

21.05.2024
Więcej