Pracownicy CMKP na Kongresie „Zdrowie Polaków”

Pracownicy Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego wzięli udział w Kongresie „Zdrowie Polaków”. Nasi eksperci moderowali panele dotyczące kształcenia kadr medycznych i zaufania do szczepień ochronnych, ale także wypowiadali się na tematy związane m.in.: ze zdrowiem publicznym, potrzebami polskiej kardiologii.

Wysoka średnia wieku polskich lekarzy, braki kadrowe w podmiotach leczniczych, ale także zmieniający się standard kształcenia i upraktycznianie studiów na kierunku lekarskim – to tylko niektóre tematy, które zostały poruszone w trakcie IV debaty plenarnej uczelni medycznych pt.:  Jak optymalnie kształcić w zawodach medycznych. Panel moderował prof. Ryszard Gellert, dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Natomiast prof. Jarosław Pinkas, Dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego poprowadził debatę plenarną poświęconą projektowi Prezydenta RP pt.: Zdrowe życie oraz panel dyskusyjny pt.: Wzrost zaufania do szczepień ochronnych. Ponadto prof. Jarosław Pinkas wziął także udział w dyskusji pt.: Zdrowie pracowników – niedoceniany punkt wyjścia do działań profilaktycznych.

Prof. Teresa Jackowska, krajowa konsultant ds. pediatrii, ale także kierownik Kliniki Pediatrii CMKP, wypowiadała się w panelu dotyczącym programu szczepień ochronnych i planowanych zmian w realizacji kalendarza szczepień.

Prof. Irena Walecka- Herniczek, kierownik Kliniki Dermatologii CMKP, była ekspertem w rozmowie na temat Interdyscyplinarnego spojrzenia na proces zapalny w chorobach immunizacyjnych.

Prof. Robert Gil, kierownik Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CMKP, wziął udział w panelu dotyczącym Dekalogu niezaspokojonych potrzeb polskiej kardiologii.

Panel pod patronatem Komitetu Nauk Neurologicznych Polskiej Akademii Nauk na temat Profilaktyki i innowacji w neurologii moderowała prof. Urszula Fiszer, kierownik Kliniki Neurologii i Egiptologii CMKP. Pani profesor wygłosiła także wykład pt. Udział czynników naczyniopochodnych w patogenezie chorób neurozwyrodnieniowych.

Dr Daniel Śliż, adiunkt Szkoły Zdrowia Publicznego reprezentował CMKP w trakcie debaty dotyczącej edukacji prozdrowotnej.

4 mężczyzn siedzących przy stole podczas debaty na temat zdrowia Polaków

Od lewej: prof. Ryszard Gellert, dyrektor CMKP, prof. Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; dr hab. Paweł Olszewski, dziekan Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego; dr Piotr Kusznieruk, rektor Mazowieckiej Uczelni Medycznej

Aktualności

Zapraszamy na spotkanie naukowe Meet The Expert

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie naukowe: „Meet the Expert” organizowane wspólnie przez Collegium Iuvenum i Centrum Badań Translacyjnych. Gościem specjalnym będzie dr Jan Witowski, lekarz i naukowiec, który rewolucjonizuje dziedzinę medycznego obrazowania i diagnostyki nowotworów. Nie przegap okazji, aby dowiedzieć się  jak prace dr. Jana Witowskiego wpływają na rozwój medycyny! Program spotkania naukowego: 14:00 – 14:02 […]

21.09.2023
Więcej
Aktualności

W CMKP trwa Kongres Medycyny Stylu Życia

15 września rozpoczął się 4. Kongres Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia pod hasłem: Continuum. Jego współorganizatorem jest Zakład Medycyny Stylu Życia CMKP. Wydarzenie potrwa trzy dni. List prof. Ryszard Gellerta, dyrektora CMKP do uczestników przeczytał prof. Jarosław Pinkas, dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP i konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego. – Jestem dumny z tego, […]

15.09.2023
Więcej
Aktualności

XI Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi

Zapraszamy na bezpłatne badania laryngologiczne w Klinice Otolaryngologii CMKP. Na badanie nie potrzeba skierowania, ale konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Klinika Otolaryngologii CMKP bierze aktywny udział w Europejskim Programie Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Program powstał w oparciu o wytyczne Polskiej Grupy Badań Nowotworów Głowy i Szyi oraz EHNS (European Head & Neck Society) i jest […]

14.09.2023
Więcej