Pracownicy CMKP na Kongresie „Zdrowie Polaków”

Pracownicy Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego wzięli udział w Kongresie „Zdrowie Polaków”. Nasi eksperci moderowali panele dotyczące kształcenia kadr medycznych i zaufania do szczepień ochronnych, ale także wypowiadali się na tematy związane m.in.: ze zdrowiem publicznym, potrzebami polskiej kardiologii.

Wysoka średnia wieku polskich lekarzy, braki kadrowe w podmiotach leczniczych, ale także zmieniający się standard kształcenia i upraktycznianie studiów na kierunku lekarskim – to tylko niektóre tematy, które zostały poruszone w trakcie IV debaty plenarnej uczelni medycznych pt.:  Jak optymalnie kształcić w zawodach medycznych. Panel moderował prof. Ryszard Gellert, dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Natomiast prof. Jarosław Pinkas, Dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego poprowadził debatę plenarną poświęconą projektowi Prezydenta RP pt.: Zdrowe życie oraz panel dyskusyjny pt.: Wzrost zaufania do szczepień ochronnych. Ponadto prof. Jarosław Pinkas wziął także udział w dyskusji pt.: Zdrowie pracowników – niedoceniany punkt wyjścia do działań profilaktycznych.

Prof. Teresa Jackowska, krajowa konsultant ds. pediatrii, ale także kierownik Kliniki Pediatrii CMKP, wypowiadała się w panelu dotyczącym programu szczepień ochronnych i planowanych zmian w realizacji kalendarza szczepień.

Prof. Irena Walecka- Herniczek, kierownik Kliniki Dermatologii CMKP, była ekspertem w rozmowie na temat Interdyscyplinarnego spojrzenia na proces zapalny w chorobach immunizacyjnych.

Prof. Robert Gil, kierownik Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CMKP, wziął udział w panelu dotyczącym Dekalogu niezaspokojonych potrzeb polskiej kardiologii.

Panel pod patronatem Komitetu Nauk Neurologicznych Polskiej Akademii Nauk na temat Profilaktyki i innowacji w neurologii moderowała prof. Urszula Fiszer, kierownik Kliniki Neurologii i Egiptologii CMKP. Pani profesor wygłosiła także wykład pt. Udział czynników naczyniopochodnych w patogenezie chorób neurozwyrodnieniowych.

Dr Daniel Śliż, adiunkt Szkoły Zdrowia Publicznego reprezentował CMKP w trakcie debaty dotyczącej edukacji prozdrowotnej.

4 mężczyzn siedzących przy stole podczas debaty na temat zdrowia Polaków

Od lewej: prof. Ryszard Gellert, dyrektor CMKP, prof. Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; dr hab. Paweł Olszewski, dziekan Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego; dr Piotr Kusznieruk, rektor Mazowieckiej Uczelni Medycznej

Aktualności

Kurs doskonalący w dziedzinie medycyny rodzinnej dla lekarzy POZ

Zapraszamy na Kurs doskonalący w dziedzinie medycyny rodzinnej dla lekarzy POZ. Kurs przeznaczony jest dla lekarzy posiadających specjalizację w zakresie: I lub II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie pediatrii; I stopnia w dziedzinie medycyny ogólnej; I lub II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie chorób wewnętrznych, Lekarze, którzy chcą przyjmować pacjentów w poradniach podstawowej […]

09.12.2024
Więcej
Aktualności

CMKP realizuje projekt FERS1, by zachęcić lekarzy do wyboru specjalizacji deficytowych

4 grudnia w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego odbyła się konferencja związana z inauguracją projektu unijnego „Wspieranie kształcenia podyplomowego lekarzy w dziedzinach istotnych z punktu widzenia potrzeb epidemiologiczno-demograficznych Polski (FERS1)” który jest zrealizowany przez CMKP. W ramach konferencji odbyła się także debata na temat wspierania specjalizacji deficytowych w Polsce, w której udział wzięli konsultanci krajowi z […]

05.12.2024
Więcej