Pracownicy CMKP w Senacie RP
15 stycznia w Senacie RP – pod przewodnictwem Pani Marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – odbyło się uroczyste podsumowanie „Roku Edukacji Zdrowotnej i Profilaktyki 2025”.
Senatorki RP – lekarki: dr n. med. Beata Małecka-Libera, dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor, senator Wojciech Konieczny, rektorzy uczelni medycznych, przedstawiciele rządu z Minister Zdrowia dr Jolantą Sobierańską-Grendą i Minister Edukacji Barbarą Nowacką, wicemarszałek Senatu RP Moniką Wielichowską dyskutowali o powszechnej prewencji i profilaktyce przede wszystkim chorób układu krążenia i nowotworów – dwóch podstawowych przyczyn zgonów Polaków.
W Radzie Programowej „Roku Edukacji Zdrowotnej i Profilaktyki 2025” pracowali następujący pracownicy CMKP: prof. Iwona Grabska-Liberek, kierownik Kliniki Okulistyki CMKP, prof. Teresa Jackowska, kierownik Kliniki Pediatrii CMKP, prof. Mateusz Jankowski z Zakładu Zdrowia Populacyjnego Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP oraz prof. Piotr Jankowski, dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP.
W dzisiejszym wydarzeniu naszą instytucję reprezentowali: prof. Krzysztof J. Filipiak, dyrektor-rektor CMKP, prof. Teresa Jackowska, dr hab. Monika Burzyńska, pełnomocnik dyrektora ds. rozwoju szpitala i komunikacji SPSK im. W. Orłowskiego CMKP oraz prof. Piotr Jankowski.