Pracownicy dydaktyczno-naukowi CMKP panelistami podczas konferencji Polskiego Towarzystwa Neurologicznego

14-17 września 2022 r. w Lublinie odbyła się VII Konferencja naukowo-szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Dzięki temu, że w tym roku wydarzenie odbyło się w formie stacjonarnej, uczestnicy mieli okazję bezpośrednio wymienić się doświadczeniami podczas czterech dni konferencji.

Wśród szacownego grona ekspertów zaproszonych do udziału w konferencji wzięli udział pracownicy dydaktyczno-naukowi Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

W panelu związanym z tematyką chorób pozapiramidowych, prof. dr hab. n. med. Urszula Fiszer, kierownik Kliniki Neurologii i Epileptologii, zaprezentowała wykład o Drżeniu samoistnym – rozpoznanie podstawą skutecznej terapii. W sesji poświęconej padaczce dr hab. n. med. Joanna Jędrzejczak, prof. CMKP przedstawiła prezentację pt. Czy padaczka lekooporna jest zawsze lekooporna?, a dr hab. n. med. Ewa Nagańska wykład pt.: Leczenie stanu padaczkowego.

Prace zespołu Kliniki Neurologii i Egiptologii na temat. Diagnostyki migotania przedsionków przy użyciu mobilnego rejestratora elektrokardiograficznego w grupie chorych w ostrej fazie udaru niedokrwiennego mózgu zaprezentowała dr n. med. Marta Leńska-Mieciek.

Przewodniczącym panelu dotyczącego neuroradiologii był prof. dr hab. n. med. Jerzy Walecki, kierownik Zakładu Diagnostyki Radiologicznej i Obrazowej, który wygłosił wykład na temat: Udar mózgu – od diagnostyki do terapii.

W sesji specjalnej poświęconej wyzwaniom w rozwoju nowych leków dr hab. n. med. Mirosław Ząbek, prof. CMKP Kierownik Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego, omówił Terapię genową mózgu.

Ekspertem, odbywającego się w trakcie konferencji Sympozjum Neurologii Rodzinnej, w sesji zatytułowanej Najczęstsze objawy neurologiczne w gabinecie lekarza rodzinnego, była dr hab. n. med. Małgorzata Malec-Milewska, prof. CMKP, kierownik Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Pani profesor wygłosiła wykład pt.: Ból neuropatyczny praktyczne wskazówki  oraz uczestniczyła w debacie ekspertów Pacjent z bólem potrzebuje „rozluźnienia”.

 

Aktualności

Neurosurgical Atlas – dostęp testowy

Zapraszamy do skorzystania z dostępu testowego do Neurosurgical Atlas. Test jest aktywny od 10 czerwca do 09 lipca 2024. Atlas neurochirurgiczny, najbardziej wszechstronne i wiarygodne źródło informacji technicznych dla neurochirurgii. Atlas prezentuje zaawansowane techniki neurochirurgiczne opracowane przez czołowych chirurgów poprzez najbardziej kompletną kolekcję multimediów, w tym: Ponad 1000 filmów operacyjnych z narracją, w których najlepsi chirurdzy wykonują […]

11.06.2024
Więcej
Aktualności

Nowy projekt CMKP – Zdrowie Młodego Badacza

Rusza nowy projekt popularyzujący naukę i wiedzę pt. Zdrowie Młodego Badacza realizowany przez CMKP i Fundację Stan. To NIEODPŁATNE zajęcia dla dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych: 9-11 lat, 12-13 lat oraz 14-15 lat. Oferujemy fascynujące lekcje na temat profilaktyki zdrowia. Pierwsze zajęcia odbędą się już w tę sobotę tj. 25 maja w siedzibie […]

23.05.2024
Więcej
Aktualności

II Forum Młodych Naukowców: interdyscyplinarność, innowacje i wybitni eksperci

15 czerwca 2024 roku w Warszawie w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego odbędzie się II Forum Młodych Naukowców. W konferencji naukowej mogą wziąć udział młodzi biolodzy, biomedycy, lekarze, ale także studenci i rezydenci. – Nasza konferencja wyróżnia się interdyscyplinarnością – mówi prof. CMKP Joanna Bogusławska z Collegium Iuvenum, które organizuje wydarzenie. – W jednym miejscu spotkają […]

21.05.2024
Więcej