Prof. CMKP Michał Ciebiera zajął drugie miejsce w konkursie „Supertalenty w Medycynie”

Dr hab. n. med. Michał Ciebiera, prof. CMKP, p.o. kierownika II Kliniki Położnictwa i Ginekologii CMKP zajął drugie miejsce w konkursie „Supertalenty w Medycynie”. Zwycięzcą dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu został prof. Mateusz Hołda, kardiomorfolog związany z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ideą konkursu organizowanego przez „Puls Medycyny” jest docenianie liderów młodego pokolenia medyków, którzy dzięki swojej wiedzy, zaangażowaniu i pasji zmieniają na lepsze polską medycynę. W konkursie rywalizują naukowcy przed 40. rokiem życia z ośrodków akademickich w całej Polsce. Jury, w skład którego weszli wybitni specjaliści z równych dziedzin medycyny, oceniało kandydatów w trzech kategoriach:

  • osiągnięcia naukowe (m.in. granty, stypendia, publikacje, nagrody);
  • zaangażowanie w działalność w przestrzeni publicznej (m.in. charytatywną, związkową, w stowarzyszeniach);
  • perspektywy dalszego rozwoju i szanse na wpływy w polskiej medycynie i ochronie zdrowia w najbliższych latach.

Dr hab. n. med. Michał Ciebiera, prof. CMKP ukończył studia medyczne na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Jest specjalistą położnictwa i ginekologii, endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, andrologiem klinicznym.

Ukończył również studia podyplomowe zarządzanie w ochronie zdrowia w Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (2015) oraz prowadzenie i monitorowanie badań klinicznych w Akademii Leona Koźmińskiego (2016). Aktualnie studiuje na kierunku EMBA w ochronie zdrowia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Zawodowo związany z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Od 2020 jako profesor uczelniany w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP, a od 2023 r. jako p.o. kierownika tej kliniki. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 2017 r., a w 2019 r. – stopień doktora habilitowanego.

W badaniach naukowych skupia się na zagadnieniach z zakresu patofizjologii, ginekologii i endokrynologii. Badania dotyczą często dużych populacji i mają na celu optymalizację diagnostyki i oferowanych terapii w takich chorobach jak mięśniaki macicy czy endometrioza. Odbył zagraniczny staż naukowy w Uniwersytecie Illinois w Chicago. Od marca 2023 r. jest redaktorem naczelnym międzynarodowego periodyku naukowego „Journal of Endometriosis and Pelvic Pain Disorders”.

Lista osób nagrodzonych Rozstrzygnęliśmy konkurs Supertalenty w Medycynie 2023 – Puls Medycyny – pulsmedycyny.pl

Gratulujemy!

Aktualności

Prof. CMKP Sebastian Szmit kierownikiem grupy badawczej ds. zakrzepicy

Prof. CMKP Sebastian Szmit, kierownik Zakładu Kardioonkologii CMKP będzie kierował grupą badawczą do spraw zakrzepicy. Wspólnie z zespołem kardiologów i hematologów będzie analizował aspekty ryzyka prozakrzepowego oraz możliwości profilaktyki pierwotnej oraz leczenia powikłań zakrzepowo-zatorowych tętniczych i żylnych w onkologii klinicznej. Rada do spraw Kardio-Onkologii Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego stworzyła 6 nowych grup badawczych. Gratulujemy! Więcej informacji: […]

29.02.2024
Więcej
Aktualności

Dziś upływa termin składania wniosków w wiosennym naborze na specjalizacje

Zgodnie z art. 16 c ust. 1a ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty – 28 lutego upływa termin składania wniosków o rozpoczęcie specjalizacji. Od 1 marca urzędy wojewódzkie przeprowadzą ocenę formalną wniosków. Listy rankingowe zostaną opublikowane w Systemie Monitorowania Kształcenia do 7 kwietnia br. W tym postępowaniu jest dostępnych 4208 miejsc w trybie rezydenckim […]

28.02.2024
Więcej
Aktualności

Powołanie przedstawicieli CMKP na przewodniczących sekcji w PTLO

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości (PTLO) powołał: prof. dr. hab. Wojciecha Bika na przewodniczącego Sekcji Badań Podstawowych oraz prof. CMKP Alinę Kuryłowicz na przewodniczącą Sekcji Dietetyki. Prof. Wojciech Bik, zastępca dyrektora ds. dydaktycznych i naukowych CMKP – prorektor został przewodniczącym Sekcji Badań Podstawowych Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości. Prof. Bik jest także kierownikiem Zakładu Neuroendokrynologii […]

26.02.2024
Więcej