Prof. CMKP Michał Ciebiera zajął drugie miejsce w konkursie „Supertalenty w Medycynie”
Dr hab. n. med. Michał Ciebiera, prof. CMKP, p.o. kierownika II Kliniki Położnictwa i Ginekologii CMKP zajął drugie miejsce w konkursie „Supertalenty w Medycynie”. Zwycięzcą dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu został prof. Mateusz Hołda, kardiomorfolog związany z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ideą konkursu organizowanego przez „Puls Medycyny” jest docenianie liderów młodego pokolenia medyków, którzy dzięki swojej wiedzy, zaangażowaniu i pasji zmieniają na lepsze polską medycynę. W konkursie rywalizują naukowcy przed 40. rokiem życia z ośrodków akademickich w całej Polsce. Jury, w skład którego weszli wybitni specjaliści z równych dziedzin medycyny, oceniało kandydatów w trzech kategoriach:
- osiągnięcia naukowe (m.in. granty, stypendia, publikacje, nagrody);
- zaangażowanie w działalność w przestrzeni publicznej (m.in. charytatywną, związkową, w stowarzyszeniach);
- perspektywy dalszego rozwoju i szanse na wpływy w polskiej medycynie i ochronie zdrowia w najbliższych latach.
Dr hab. n. med. Michał Ciebiera, prof. CMKP ukończył studia medyczne na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Jest specjalistą położnictwa i ginekologii, endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, andrologiem klinicznym.
Ukończył również studia podyplomowe zarządzanie w ochronie zdrowia w Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (2015) oraz prowadzenie i monitorowanie badań klinicznych w Akademii Leona Koźmińskiego (2016). Aktualnie studiuje na kierunku EMBA w ochronie zdrowia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.
Zawodowo związany z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Od 2020 jako profesor uczelniany w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP, a od 2023 r. jako p.o. kierownika tej kliniki. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w 2017 r., a w 2019 r. – stopień doktora habilitowanego.
W badaniach naukowych skupia się na zagadnieniach z zakresu patofizjologii, ginekologii i endokrynologii. Badania dotyczą często dużych populacji i mają na celu optymalizację diagnostyki i oferowanych terapii w takich chorobach jak mięśniaki macicy czy endometrioza. Odbył zagraniczny staż naukowy w Uniwersytecie Illinois w Chicago. Od marca 2023 r. jest redaktorem naczelnym międzynarodowego periodyku naukowego „Journal of Endometriosis and Pelvic Pain Disorders”.
Lista osób nagrodzonych Rozstrzygnęliśmy konkurs Supertalenty w Medycynie 2023 – Puls Medycyny – pulsmedycyny.pl
Gratulujemy!