Prof. Wojciech Bik wziął udział w Komisji Nauki KRAUM
Prof. Wojciech Bik, zastępca dyrektora ds. dydaktycznych i naukowych, prorektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w dniach 10-11 marca wziął udział w posiedzeniu Komisji Nauki Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych. Głównym tematem spotkania były problemy finansowania nauki w 2024 roku oraz prowadzenie badań naukowych finansowanych przez Agencję Badań Medycznych i Narodowe Centrum Nauki.
– Na posiedzeniu Komisji Nauki KRAUM omówiliśmy m.in. sposoby finansowania badań przez ABM i mechanizmy finansowania grantów dla młodych naukowców – mówi prof. Wojciech Bik. – Jest to zagadnienie szczególnie ważne z punktu widzenia perspektyw rozwoju naukowego oraz przygotowania młodych naukowców do ubiegania się w przyszłości o granty europejskie.
