SPSK im. Adama Grucy CMKP obchodził jubileusz 50-lecia istnienia w obecnej lokalizacji

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Adama Grucy CMKP to wysokospecjalistyczna placówka urazowo-ortopedyczna, sprawująca opiekę nad dziećmi i dorosłymi w zakresie leczenia schorzeń i urazów narządu ruchu. 9 grudnia 2023 roku SPSK im. prof. A. Grucy obchodził jubileusz 50-lecia istnienia w obecnej lokalizacji.

Z okazji jubileuszu Minister Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych wręczyła Medale za Długoletnią Służbę, nadane za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Odczytała także przesłanie Prezydenta RP skierowane do uczestników uroczystości.

SPSK im. Adama Grucy CMKP  udziela świadczeń w zakresie:

  • ortopedia i traumatologia narządu ruchu
  • ortopedia i traumatologia narządu ruchu dla dzieci
  • anestezjologia i intensywna terapia
  • izba przyjęć.

Jak wynika z pierwszego raportu Rejestru Endoprotezoplastyk (w którym gromadzone są dane ze wszystkich ośrodków w kraju) w Polsce wykonuje się ponad 100 tys. takich operacji. Najwięcej endoprezoplastyk stawu biodrowego i kolanowego przeprowadzanych jest właśnie w SPSK im. A. Grucy CMKP. Do września 2023 r. w SPSK im. Adama Grucy CMKP wykonano ponad 2300 endoprotezoplastyk, w tym ponad 1400 – biodra, a blisko 850 – kolana. Poza tym ok. 120 endoprotezoplastyk stawu ramiennego, łokciowego i skokowego.

W 2022 roku w szpitalu w Otwocku hospitalizowanych było 12,6 tysięcy pacjentów. W ubiegłym roku przeprowadzono tutaj 8,8 tys. zabiegów operacyjnych.

Placówka jest także wiodącym ośrodkiem dydaktycznym i naukowym. W 2023 r. przeprowadziła 61 kursów, w których udział wzięło 2030 osób. Obecnie w szpitalu specjalizuje się 47 rezydentów.

SPSK im. Adama Grucy CMKP ciągle się rozwija. Od pierwszego kwartału 2024 zabiegi endoprotezoplastyk pierwotnych będą wykonywane z wykorzystaniem technik robotycznych.

Gratulujemy!

Aktualności

Utrudniony kontakt telefoniczny

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w związku ze zmianą lokalizacji kontakt z pracownikami Biura Koordynacji Kształcenia oraz Działu Postępowań Kwalifikacyjnych w dniach 1-5 lipca będzie utrudniony. Prosimy kontaktować się mailowo. Z utrudnienia przepraszamy.

28.06.2024
Więcej
Aktualności

Obrony rozpraw doktorskich – 25.06.2024

Niezmiernie miło nam poinformować, że dziś w CMKP odbyły się aż trzy obrony rozpraw doktorskich. Lek. Dorota Kuryga z Kliniki Otorynolaryngologii Dziecięcej CMKP jako rozprawę przedstawiła pracę pt. Zaburzenia oddychania podczas snu w przebiegu nagłych idiopatycznych deficytów funkcji ucha wewnętrznego. Promotorem pracy jest prof. dr hab. n. med. Artur Niedzielski. Lek. Agata Popielarz-Grygalewicz przedstawiła pracę […]

25.06.2024
Więcej
Aktualności

Laboratorium o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa biologicznego w CMKP

18 czerwca 2024 r. w Zakładzie Biochemii i Biologii Molekularnej CMKP zostało otwarte nowoczesne laboratorium klasy bezpieczeństwa BSL-2. Laboratorium jest częścią Pracowni Badań Funkcjonalnych Mikrobioty, kierowanej przez prof. CMKP Joannę Bogusławską. Laboratorium jest wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę badawczą m.in.: komory laminarne II klasy bezpieczeństwa. Ma także oddzielny system wentylacji tak, by oddzielić pracownię od zewnętrznego […]

18.06.2024
Więcej