Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego 2020

Przyznano Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej.
Wnioski zostały rozpatrzone przez Zespół doradczy składający się z ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki.

15 czerwca 2020 r. – spośród 1793 wniosków osób spełniających warunki otrzymania stypendium – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyłonił grupę 200 młodych naukowców, w tym 53 doktorantów, którym przyznał stypendium.

Wśród stypendystów znaleźli się pracownicy CMKP:
– dr n. med. Tomasz Skirecki, kierownik Pracowni Cytometrii Przepływowej
– lek. Władysław Januszewicz z Katedry i Kliniki Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej.

Stopień doktora nauk medycznych otrzymał lek. Tomasz Latos

20 października br. odbyła się 1. obrona rozprawy doktorskiej w nowym roku akademickim 2020/2021. Stopień doktora nauk medycznych otrzymał lek. Tomasz Latos. Jako rozprawę doktorską przedstawił pracę pt. „Analiza zasadności badań tomografii komputerowej w ortopedii na przykładzie kości i stawów kończyny dolnej”. Promotorem pracy był prof. dr hab. n. med. Jerzy Walecki. Serdecznie gratulujemy.

21.10.2020

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021

14 października br. Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego zainaugurowało nowy rok akademicki 2020/2021. Jest to pierwszy rok akademicki otwierający kolejną kadencję władz uczelni, przypadającą na lata 2020-2024. Uroczystości przewodniczył Dyrektor CMKP prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert. Szczególny charakter tegorocznej inauguracji wyznaczyła nie tylko nadzwyczajna sytuacja epidemiczna w kraju, ale także zainicjowanie obchodów jubileuszowych 50-lecia Uczelni, przypadającego na rok 2021. Mimo ograniczonej liczby osób uczestniczących w inauguracji […]