Światowy Dzień Nadciśnienia Płucnego

Klinika Krążenia Płucnego, Chorób Zakrzepowo-Zatorowych i Kardiologii jest światowej klasy ośrodkiem referencyjnym w dziedzinie diagnostyki i leczenia różnych form nadciśnienia płucnego. Począwszy od 1998 roku zespół Kliniki (pracując uprzednio w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc) prowadził leczenie grupy blisko 1000 chorych z nadciśnieniem płucnym tętniczym i zakrzepowo-zatorowym. W tętniczym nadciśnieniu płucnym stosuje wszystkie dostępne w Polsce leki, a także prowadzi badania kliniczne preparatów wchodzących do codziennej praktyki. Klinika współpracuje z ośrodkami transplantologicznymi w zakresie kwalifikacji pacjentów do zabiegów przeszczepienia płuc, a także dysponuje możliwością zabiegowego leczenia powikłań nadciśnienia płucnego, takich jak septostomia przedsionkowa, embolizacja tętnic oskrzelowych, czy stentowanie pnia lewej tętnicy wieńcowej uciśniętego przez tętniak pnia płucnego. W zakrzepowo-zatorowym nadciśnieniu płucnym Klinika prowadzi kompleksową diagnostykę i leczenie pacjentów wszystkimi dostępnymi na świecie metodami. Zespół Kliniki jest liderem w liczbie wykonanych zabiegów balonowej angioplastyki płucnej w Polsce i aktywnie uczestniczy w międzynarodowej współpracy naukowej w tym zakresie. Oprócz leczenia interwencyjnego, Klinika współpracuje z zespołem kardiochirurgicznym Szpitala Medicover w kwalifikacji do leczenia chirurgicznego nadciśnienia płucnego, a także prowadzi programy lekowe i badania kliniczne dotyczące farmakoterapii.

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Ludwiki Bauer-Gellert polskiej lekarki internistki, wybitnej specjalistki w zakresie transfuzjologii oraz organizacji ochrony zdrowia. Odeszła wielka patriotka, działaczka konspiracyjna, łączniczka Komendanta Głównego PSZ, ZWZ, AK. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dyrekcja i członkowie Rady Naukowej oraz cała społeczność Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

27.07.2021

Sukces zespołu II Kliniki Położnictwa i Ginekologii

Miło nam poinformować o wykonanym i zakończonym sukcesem zabiegu fetoskopii i laserowej ablacji anastomoz naczyniowych w zespole przetoczenia pomiędzy płodami (zespole TTTS) w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim. Zabieg wykonali dr Robert Brawura-Biskupski-Samaha i prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska. II Klinika Położnictwa i Ginekologii jest jedynym ośrodkiem CMKP, w której wykonuje się tak zaawansowane zabiegi terapii płodu. Serdeczne gratulacje dla całego Zespołu Kliniki.

23.07.2021

Szkolenie w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Zdrowia serdecznie zapraszamy na szkolenie  w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów, które odbędzie się 27 lipca 2021 roku w godz. 11:15-16:00. Szkolenie będzie miało formę webinaru na żywo. Aby otrzymać link do rejestracji, należy zgłosić się do właściwej sobie izby: KIF – https://kif.info.pl/szkolenia-ze-szczepienia/ KIDL – https://kidl.org.pl/news/view?id=2663 NIA – https://www.nia.org.pl/2021/06/25/nowy-termin-szkolenia-on-line-z-zakresu-przeprowadzania-kwalifikacji-do-wykonywania-szczepien-przeciw-covid-19/ Zgłoszenia będą przyjmowane przez izby, a następnie […]

12.07.2021