Szkolenia CMKP dotyczące szczepień na COVID-19 rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia

Od grudnia 2020 roku Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego organizuje szkolenia dotyczące szczepień na
Covid-19 rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia.

W szkoleniach dla fizjoterapeutów, farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych prowadzących szczepienia ochronne przeciwko
Covid-19,  od 15 marca CMKP przeszkoliło teoretycznie 17 372, w tym 7256 fizjoterapeutów, 8585 farmaceutów i 1531 diagnostów laboratoryjnych.

Część praktyczną organizowaną w  centrach symulacji uczelni medycznych na terenie całego kraju ukończyło: 14 301 osób.

Szkolenia on-line (Zoom) w zakresie kwalifikacji  do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla fizjoterapeutów, farmaceutów i diagnostów laboratoryjnych ukończyło: 11 957 osób, a w przeprowadzonych szkoleniach on-line (Zoom) na temat kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla studentów uczelni medycznych udział wzięło 2815 osób.

Od grudnia 2020 do 18 maja br. szkolenia on-line dla punktów szczepień i szpitali węzłowych ukończyło 36 455 osób.

W realizowanych przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego kursach otwartych dotyczących Zasad zapobiegania i postępowania u pacjentów z infekcją Covid-19 od listopada 2020 r. zarejestrowano 34 095 wejść.

Od 1 kwietnia 2021 r. na kurs otwarty Tlenoterapia odnotowano 38 207 wejścia, a od 30 kwietnia w kursie dla mobilnych jednostek szczepiących 11 956 wejść.

Obrona rozprawy doktorskiej

Miło nam poinformować, że dziś odbyła się obrona rozprawy doktorskiej mgr Ewy Gajdy z Zakładu Biochemii i Biologii Molekularnej CMKP. Jako rozprawę doktorską przedstawiła pracę pt. „Analiza roli hsa-miR-7-5p w biologii i terapii nowotworów”. Promotorem pracy był dr hab. n. med. Damian Gaweł, prof. CMKP, promotorem pomocniczym natomiast dr Małgorzata Grzanka. Serdecznie gratulujemy!

23.06.2021

Obrona rozprawy doktorskiej

Miło nam poinformować, że dziś odbyła się obrona rozprawy doktorskiej lek. Dagmary Filipeckiej-Tyczki z Zakładu Zdrowia Prokreacyjnego CMKP. Jako rozprawę doktorską przedstawiła pracę pt. „Ocena korelacji pomiędzy wartościami wskaźnika pulsacji i wskaźnika oporu w tętnicach macicznych a występowaniem powikłań ciąż bliźniaczych”. Promotorem pracy był dr hab. n. med. Michał Rabijewski, prof. CMKP, promotorem pomocniczym natomiast dr Anna Kajdy. Serdecznie gratulujemy!

16.06.2021

Wnioski o nagrodę Dyrektora CMKP

Uprzejmie przypominamy, że wnioski o Nagrodę Dyrektora CMKP, zgodnie z regulaminem Nagród /Uchwała Rady Naukowej CMKP nr 149 z dnia 29.05.2019/ należy składać do Dyrektora Szkoły Nauk Medycznych lub Dyrektora Szkoły Zdrowia Publicznego do do 30 czerwca 2021 r. Wzór wniosku oraz Regulamin Nagród

16.06.2021