Szkolenia CMKP dotyczące szczepień na COVID-19 rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia

Od grudnia 2020 roku Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego organizuje szkolenia dotyczące szczepień na
Covid-19 rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia.

W szkoleniach dla fizjoterapeutów, farmaceutów, diagnostów laboratoryjnych prowadzących szczepienia ochronne przeciwko
Covid-19,  od 15 marca CMKP przeszkoliło teoretycznie 17 372, w tym 7256 fizjoterapeutów, 8585 farmaceutów i 1531 diagnostów laboratoryjnych.

Część praktyczną organizowaną w  centrach symulacji uczelni medycznych na terenie całego kraju ukończyło: 14 301 osób.

Szkolenia on-line (Zoom) w zakresie kwalifikacji  do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla fizjoterapeutów, farmaceutów i diagnostów laboratoryjnych ukończyło: 11 957 osób, a w przeprowadzonych szkoleniach on-line (Zoom) na temat kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla studentów uczelni medycznych udział wzięło 2815 osób.

Od grudnia 2020 do 18 maja br. szkolenia on-line dla punktów szczepień i szpitali węzłowych ukończyło 36 455 osób.

W realizowanych przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego kursach otwartych dotyczących Zasad zapobiegania i postępowania u pacjentów z infekcją Covid-19 od listopada 2020 r. zarejestrowano 34 095 wejść.

Od 1 kwietnia 2021 r. na kurs otwarty Tlenoterapia odnotowano 38 207 wejścia, a od 30 kwietnia w kursie dla mobilnych jednostek szczepiących 11 956 wejść.

Walne Zgromadzenie Członków PTN

Podczas XIV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego Nefrologia – rozwój przez dialog odbyło się  Walne Zgromadzenie Członków PTN, w trakcie którego prof. Ryszard Gellert został uhonorowany tytułem Członka Honorowego PTN. Przewodniczącym Walnego Zgromadzenia Członków PTN był prof. Janusz Ostrowski, który także współprzewodniczył sesji „Opieka interdyscyplinarna nad chorym z nefropatią”, podczas której wykład wygłosił prof. Andrzej Rydzewski.

Kolejne obrony w CMKP

Miło nam poinformować, że 21 czerwca 2022 r. w CMKP odbyły się dwie obrony rozpraw doktorskich. Lek. Piotr Ciechanowicz z Kliniki Dermatologii CMKP jako rozprawę doktorską przedstawił pracę pt. „Problemy diagnostyczne i terapeutyczne pacjentów dermatologicznych w dobie pandemii COVID – 19”. Promotorem pracy jest dr hab. n .med. Irena Walecka-Herniczek, prof. CMKP, promotorem pomocniczym natomiast dr n. med. Justyna Sicińska. Lek. Marta Banaszkiewicz-Cyganik z Kliniki Krążenia Płucnego, Chorób zakrzepowo-Zatorowych i Kardiologii […]

21.06.2022

Obrona rozprawy doktorskiej

Miło nam poinformować, że 14 czerwca 2022 r. w CMKP odbyła się obrona rozprawy doktorskiej lek. Marii Czubak-Wrzosek z Kliniki Chorób Kręgosłupa i Ortopedii CMKP. Jako rozprawę doktorską przedstawiła pracę pt. „Ocena parametrów radiograficznych opisujących kształt i ustawienie miednicy oraz kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej u chorych z chorobą zwyrodnieniową idiopatyczną, wtórna do dysplazji albo protruzji stawu biodrowego”. Promotorem pracy jest dr hab. n. med. Marcin Tyrakowski, prof. CMKP. Serdecznie gratulujemy!

14.06.2022