Udział Szkoły Zdrowia Publicznego w Kongresie Europejskiego Towarzystwa Oddechowego

W dniach 6-9 września 2020 roku odbył się doroczny Kongres Europejskiego Towarzystwa Oddechowego, w którym aktywnie uczestniczyli pracownicy CMKP.

Zespół autorów ze Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP przedstawił wyniki analizy dotyczącej częstości występowania biernego narażenia na dym tytoniowy w Polsce w latach 2009-2019. Autorzy wykazali, że w ciągu ostatniej dekady narażenie na dym tytoniowy w miejscach publicznych istotnie spadło, przy czym największy spadek odnotowano w latach 2009-2011.

Ponadto, dr n. med. Mateusz Jankowski przewodniczył sesji naukowej pt. Smoking disease landscape: from inflammation to lung function and comorbidities, podczas której przedstawiono najnowsze osiągnięcia naukowe w zakresie badań nad chorobami odtytoniowymi.

ERS International Congress to największe wydarzenie naukowe, skupiające co roku ponad 30 tysięcy profesjonalistów medycznych zajmujących się problemem chorób układu oddechowego.

„Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”

Mamy przyjemność poinformować, że w jubileuszowej, dwudziestej edycji konkursu  „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” nagrodę specjalną „Menadżer Zdrowia” otrzymał  dr hab. n. med. Mirosław Ząbek, prof. CMKP kierownik Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” to coroczny konkurs, którego organizatorem jest Wydawnictwo Medyczne Termedia oraz redakcja „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”. […]

18.01.2021

#SzczepimySię