Uroczyste rozpoczęcie seminariów Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP

23 października br. odbyło się uroczyste rozpoczęcie seminariów Szkoły Zdrowia Publicznego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. W wydarzeniu uczestniczyli: prof. Ryszard Gellert, dyrektor CMKP, prof. Jarosław Pinkas, dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego, prodziekani prof. Janusz Ostrowski i dr n. o zdrowiu Wojciech Stefan Zgliczyński, zespół szkoły oraz zaproszeni goście.

Prof. Ryszard Gellert i prof. Jarosław Pinkas pogratulowali zespołowi sukcesów w minionym roku akademickim.

– Szkoła Zdrowia Publicznego naucza, prowadzi badania, publikuje i rozpowszechnia wiedzę i, co najważniejsze, zwalcza fake newsy. Jestem dumny z tego, co wydarzyło się w ostatnich latach w Szkole Zdrowia Publicznego. Życzę, by nowy rok akademicki przyniósł wiele satysfakcji i kolejnych sukcesów – powiedział prof. Gellert.

Następnie prof. Jarosław Pinkas omówił osiągnięcia dydaktyczne, naukowe i organizacyjne z ubiegłego roku. Podał także, że zespół SZP liczy 37 pracowników, w tym 5 rezydentek, a uczelnia ma ponad 3,3 tysiąca słuchaczy.

– Nasi pracownicy zdobywają kolejne stopnie i tytuły naukowe, i to bardzo nas cieszy – podkreślił prof. Pinkas. – Jesteśmy czołową szkołą w Polsce, jeśli chodzi o zdrowie publiczne.

Wykład na temat ochrony zdrowia psychicznego w Polsce wygłosiła dr hab. n. med.  Anna Mosiołek, dyrektor Instytutu Psychiatrii i Neurologii.  

prof. Ryszard Gellert na scenie w Auli Magna podczas uroczystego otwarcia seminariów SZP
prof. Jarosław Pinkas na scenie w Auli Magna podczas uroczystego otwarcia seminariów SZP
prof. Anna Mosiołek na scenie w Auli Magna podczas uroczystego otwarcia seminariów SZP
Pracownicy Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP na Auli Magna
Aktualności

Nowy projekt CMKP – Zdrowie Młodego Badacza

Rusza nowy projekt popularyzujący naukę i wiedzę pt. Zdrowie Młodego Badacza realizowany przez CMKP i Fundację Stan. To NIEODPŁATNE zajęcia dla dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych: 9-11 lat, 12-13 lat oraz 14-15 lat. Oferujemy fascynujące lekcje na temat profilaktyki zdrowia. Pierwsze zajęcia odbędą się już w tę sobotę tj. 25 maja w siedzibie […]

23.05.2024
Więcej
Aktualności

II Forum Młodych Naukowców: interdyscyplinarność, innowacje i wybitni eksperci

15 czerwca 2024 roku w Warszawie w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego odbędzie się II Forum Młodych Naukowców. W konferencji naukowej mogą wziąć udział młodzi biolodzy, biomedycy, lekarze, ale także studenci i rezydenci. – Nasza konferencja wyróżnia się interdyscyplinarnością – mówi prof. CMKP Joanna Bogusławska z Collegium Iuvenum, które organizuje wydarzenie. – W jednym miejscu spotkają […]

21.05.2024
Więcej
Aktualności

Innowacyjny termometr owulacyjny

Reprezentacja I Kliniki Położnictwa i Ginekologii CMKP oraz Szpitala Św. Zofii uczestniczyła w obradach 21. Światowego Kongresu Endokrynologii Ginekologicznej (ISGE). Zespół w składzie: dr Agnieszka Strojny, dr Radosław Maksym i prof. CMKP Anna Scholz przygotował doniesienie na temat badań nad wykorzystaniem innowacyjnego termometru owulacyjnego prowadzonych we współpracy z polskim startup-em. Praca ta została wyróżniona nagrodą […]

14.05.2024
Więcej