Uroczyste rozpoczęcie seminariów Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP

23 października br. odbyło się uroczyste rozpoczęcie seminariów Szkoły Zdrowia Publicznego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. W wydarzeniu uczestniczyli: prof. Ryszard Gellert, dyrektor CMKP, prof. Jarosław Pinkas, dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego, prodziekani prof. Janusz Ostrowski i dr n. o zdrowiu Wojciech Stefan Zgliczyński, zespół szkoły oraz zaproszeni goście.

Prof. Ryszard Gellert i prof. Jarosław Pinkas pogratulowali zespołowi sukcesów w minionym roku akademickim.

– Szkoła Zdrowia Publicznego naucza, prowadzi badania, publikuje i rozpowszechnia wiedzę i, co najważniejsze, zwalcza fake newsy. Jestem dumny z tego, co wydarzyło się w ostatnich latach w Szkole Zdrowia Publicznego. Życzę, by nowy rok akademicki przyniósł wiele satysfakcji i kolejnych sukcesów – powiedział prof. Gellert.

Następnie prof. Jarosław Pinkas omówił osiągnięcia dydaktyczne, naukowe i organizacyjne z ubiegłego roku. Podał także, że zespół SZP liczy 37 pracowników, w tym 5 rezydentek, a uczelnia ma ponad 3,3 tysiąca słuchaczy.

– Nasi pracownicy zdobywają kolejne stopnie i tytuły naukowe, i to bardzo nas cieszy – podkreślił prof. Pinkas. – Jesteśmy czołową szkołą w Polsce, jeśli chodzi o zdrowie publiczne.

Wykład na temat ochrony zdrowia psychicznego w Polsce wygłosiła dr hab. n. med.  Anna Mosiołek, dyrektor Instytutu Psychiatrii i Neurologii.  

prof. Ryszard Gellert na scenie w Auli Magna podczas uroczystego otwarcia seminariów SZP
prof. Jarosław Pinkas na scenie w Auli Magna podczas uroczystego otwarcia seminariów SZP
prof. Anna Mosiołek na scenie w Auli Magna podczas uroczystego otwarcia seminariów SZP
Pracownicy Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP na Auli Magna
Aktualności

Ponad 5 tysięcy lekarzy jesienią rozpocznie specjalizację

Po trzech etapach jesiennej rekrutacji na specjalizacje 5129 lekarzy potwierdziło przyjęcie miejsca specjalizacyjnego: w tym 4134 – w ramach rezydentury i 995 – w trybie pozarezydenckim. W jesiennym postępowaniu po raz pierwszy odbył się trzeci etap, w wyniku którego przyznano dodatkowych 195 miejsc na rezydenturach w dziedzinach priorytetowych. Wszyscy lekarze zakwalifikowani i niezakwalifikowani od 30.11.2023 […]

30.11.2023
Więcej
Aktualności

Pracownicy CMKP wybrani do Komitetów Naukowych PAN

Miło nam poinformować, że 7 pracowników CMKP zostało wybranych do Komitetów Naukowych Polskiej Akademii Nauk, rozpoczynających swoją kadencję w 2024 roku. Do Komitetu Zdrowia Publicznego PAN zostali wybrani: prof. Jarosław Pinkas, dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP; prof. CMKP Urszula Religioni, Zakład Medycyny Stylu Życia Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP; Piotr Jankowski, kierownik Katedry i Kliniki Chorób […]

29.11.2023
Więcej
Aktualności

Obrona rozprawy doktorskiej – 28.11.2023

Miło nam poinformować, że 28 listopada 2023 r. w CMKP odbyła się obrona rozprawy doktorskiej mgr. Krzysztofa Słabika. Jako rozprawę przedstawił pracę pt. Wpływ oleaceiny na zahamowanie procesu starzenia komórek naczyniowych mięśni gładkich (VSMCs). Promotorem pracy jest prof. dr hab. Marek Naruszewicz, promotorem pomocniczym natomiast dr n. med. Małgorzata Zaremba. Gratulujemy! Lorem ipsum dolor sit […]

29.11.2023
Więcej