VI Kongres Wyzwań Zdrowotnych

15 czerwca 2021 r. prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert, Dyrektor CMKP uczestniczył w sesji „Opieka koordynowana – nie ma innej drogi” podczas VI Kongresu Wyzwań Medycznych (Health Challenges Congress – HCC).

HCC2021 to wyjątkowe w skali Europy forum wielowątkowej debaty o zdrowiu. Programy wielu sesji VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, uwzględniły zagadnienia dotyczące różnych aspektów pandemii COVID-19, a zarazem jej wpływu, między innymi na: system opieki zdrowotnej, w tym organizację i finansowanie świadczeń; rozwój nowych technologii medycznych; politykę społeczną oraz gospodarkę kraju.

Na program VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych złożyło się ponad 40 sesji, debat, wykładów i prezentacji w sześciu głównych blokach tematycznych:
• Polityka zdrowotna
• Finanse i zarządzanie
• Terapie
• Nowe technologie
• e-Zdrowie
• Edukacja

Organizatorem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest Grupa PTWP, wydawca m.‌in. magazynu Rynek Zdrowia i portalu rynekzdrowia.pl.

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji sesji.

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Ludwiki Bauer-Gellert polskiej lekarki internistki, wybitnej specjalistki w zakresie transfuzjologii oraz organizacji ochrony zdrowia. Odeszła wielka patriotka, działaczka konspiracyjna, łączniczka Komendanta Głównego PSZ, ZWZ, AK. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dyrekcja i członkowie Rady Naukowej oraz cała społeczność Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

27.07.2021

Sukces zespołu II Kliniki Położnictwa i Ginekologii

Miło nam poinformować o wykonanym i zakończonym sukcesem zabiegu fetoskopii i laserowej ablacji anastomoz naczyniowych w zespole przetoczenia pomiędzy płodami (zespole TTTS) w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim. Zabieg wykonali dr Robert Brawura-Biskupski-Samaha i prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska. II Klinika Położnictwa i Ginekologii jest jedynym ośrodkiem CMKP, w której wykonuje się tak zaawansowane zabiegi terapii płodu. Serdeczne gratulacje dla całego Zespołu Kliniki.

23.07.2021

Szkolenie w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Zdrowia serdecznie zapraszamy na szkolenie  w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów, które odbędzie się 27 lipca 2021 roku w godz. 11:15-16:00. Szkolenie będzie miało formę webinaru na żywo. Aby otrzymać link do rejestracji, należy zgłosić się do właściwej sobie izby: KIF – https://kif.info.pl/szkolenia-ze-szczepienia/ KIDL – https://kidl.org.pl/news/view?id=2663 NIA – https://www.nia.org.pl/2021/06/25/nowy-termin-szkolenia-on-line-z-zakresu-przeprowadzania-kwalifikacji-do-wykonywania-szczepien-przeciw-covid-19/ Zgłoszenia będą przyjmowane przez izby, a następnie […]

12.07.2021