VII FORUM PEDIATRÓW

W dniach 28-29 lutego 2020 r. odbyło się VII Forum Pediatrów 2020.
Konferencja pod kierownictwem naukowym prof. dr hab. n. med. Teresy Jackowskiej, kierownika Kliniki Pediatrii CMKP, Konsultanta Krajowego w dziedzinie pediatrii, skierowana przede wszystkim do pediatrów oraz lekarzy medycyny rodzinnej, była okazją do wymiany poglądów i doświadczeń między uczestnikami.

Podczas Konferencji poruszane były zagadnienia:

• Antybiotykoterapia w leczeniu infekcji dróg oddechowych
  • Badania obrazowe w diagnostyce dzieci
  • Zaburzenia rozwoju płci i tożsamość płciowa
  • Diagnostyka wad wrodzonych układu moczowego, zakażenia układu moczowego
  • Postępowania diagnostyczne i operacyjne w okresie noworodkowym
  • Profilaktyka zakażeń wirusem RS oraz ich znaczenie w praktyce
  • Niedokrwistość z niedoboru żelaza, diagnostyka i leczenie
  • Ocena mowy i komunikacji w bilansie dwulatka wraz z oceną ryzyka zaburzeń ze spektrum autyzmu
  • Ocena neurobehawioralna w 1. roku życia
  • Wady wrodzone serca – praktyczne kompendium dla pediatry
  • Jaki powinien być standard postępowania u dzieci z gorączką

Uzupełnieniem poruszanych w wykładach problemów były opisy przypadków, prezentowane przez młodych lekarzy.

Celem Konferencji było przekazanie najnowszych doniesień z literatury w postaci wypracowanych, aktualnych standardów postępowania w określonych sytuacjach klinicznych. „Dobrze wykształcony pediatra wraz z lekarzem rodzinnym pozostaje kluczowym ogniwem w opiece nad dzieckiem, koordynując diagnostykę i leczenie”.

Wśród prelegentów obecni byli wykładowcy Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego:
prof. dr. hab. n. med. Teresa Jackowska
dr hab. n. med. Michał Lew-Starowicz, prof. CMKP
dr n. med. August Wrotek
lek. Joanna Załęska-Ponganis

„Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”

Mamy przyjemność poinformować, że w jubileuszowej, dwudziestej edycji konkursu  „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” nagrodę specjalną „Menadżer Zdrowia” otrzymał  dr hab. n. med. Mirosław Ząbek, prof. CMKP kierownik Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny” to coroczny konkurs, którego organizatorem jest Wydawnictwo Medyczne Termedia oraz redakcja „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”. […]

18.01.2021

#SzczepimySię

Trwają pierwsze szczepienia pracowników służby zdrowia Prof. Ryszard Gellert, Dyrektor CMKP Najnowsze informacje dotyczące szczepień na COVID-19 publikujemy na: #vaxstopcovid

29.12.2020