VII Warszawskie Spotkanie Endokrynologiczne
Blisko 350 osób wzięło udział w VII Warszawskim Spotkaniu Endokrynologicznym, które 13 kwietnia odbyło się w Aula Magna CMKP. Wydarzenie w formie hybrydowej było organizowane przez warszawskie oddziały: Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Fundację na Rzecz Rozwoju Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Przemiany Materii. Gospodarzem spotkania był prof. Wojciech Zgliczyński.
Podczas konferencji przedstawione zostały nowości w endokrynologii. Spotkanie było okazją do tego, by prezentować osiągnięcia i możliwości lokalnych ośrodków endokrynologicznych i ginekologicznych oraz zintegrować środowisko. W ostatnim czasie w stolicy powstały nowe placówki medyczne, a możliwości i zakres działania pozostałych znacznie się poszerzył. Powstał m.in.: Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet, w którym działają kliniki CMKP. Ta jednostka należy do struktury Szpitala Bielańskiego, którego dyrektor objęła honorowym patronatem to wydarzenie.
Endokrynologia ginekologiczna to obszar zainteresowań endokrynologów i ginekologów, ale też dynamicznie rozwijająca się – bardzo potrzebna społecznie – specjalność. Dziedzina ta zajmuje się nie tylko diagnostyką i leczeniem niepłodności, ale też problemami związanymi z menopauzą oraz leczeniem PCOS – zaburzeniami ogólnoustrojowymi dotyczącymi bardzo wielu kobiet.
W trzech sesjach omówiono następujące zagadnienia: obrzeża endokrynologii ginekologicznej (EG), nowości farmakoterapii w endokrynologii ginekologicznej, trudne przypadki w endokrynologii ginekologicznej.