Wybory CMKP 2020

Miło nam poinformować, że Kolegium Elektorów Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego dokonało dziś wyboru Dyrektora CMKP, na kadencję od 1 września 2020 r. do 31 sierpnia 2024 r.

Powołanym do pełnienia funkcji Dyrektora CMKP został

prof. dr hab. n. med. Ryszard Gellert – obecny Dyrektor CMKP.

Prof. Ryszard Gellert jeszcze dziś w czasie obrad Rady Naukowej zawnioskował a Członkowie Rady Naukowej dokonali wyboru Zastępców oraz Dziekanów:

Z-cy Dyrektora ds. Dydaktycznych i Naukowych – Prorektora

prof. dr. hab. n. med. Wojciecha Bika

Z-cy Dyrektora ds. Kadr Medycznych – Prorektora

prof. dr. hab. n. med. Wojciecha Zgliczyńskiego

dr. hab. n. med. Michała Mączewskiego, prof. CMKP do pełnienia funkcji Dyrektora Szkoły Nauk Medycznych – Dziekana,

dr. hab. n. med. Jarosława Pinkasa, prof. CMKP do pełnienia funkcji Dyrektora Szkoły Zdrowia Publicznego – Dziekana,

dr hab. n. med. Urszuli Mackiewicz, prof. CMKP do pełnienia funkcji Dyrektora Szkoły Kształcenia Doktorantów – Dziekana.

W imieniu Społeczności CMKP serdecznie gratulujemy wszystkim wybranym!

Walne Zgromadzenie Członków PTN

Podczas XIV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego Nefrologia – rozwój przez dialog odbyło się  Walne Zgromadzenie Członków PTN, w trakcie którego prof. Ryszard Gellert został uhonorowany tytułem Członka Honorowego PTN. Przewodniczącym Walnego Zgromadzenia Członków PTN był prof. Janusz Ostrowski, który także współprzewodniczył sesji „Opieka interdyscyplinarna nad chorym z nefropatią”, podczas której wykład wygłosił prof. Andrzej Rydzewski.

Kolejne obrony w CMKP

Miło nam poinformować, że 21 czerwca 2022 r. w CMKP odbyły się dwie obrony rozpraw doktorskich. Lek. Piotr Ciechanowicz z Kliniki Dermatologii CMKP jako rozprawę doktorską przedstawił pracę pt. „Problemy diagnostyczne i terapeutyczne pacjentów dermatologicznych w dobie pandemii COVID – 19”. Promotorem pracy jest dr hab. n .med. Irena Walecka-Herniczek, prof. CMKP, promotorem pomocniczym natomiast dr n. med. Justyna Sicińska. Lek. Marta Banaszkiewicz-Cyganik z Kliniki Krążenia Płucnego, Chorób zakrzepowo-Zatorowych i Kardiologii […]

21.06.2022

Obrona rozprawy doktorskiej

Miło nam poinformować, że 14 czerwca 2022 r. w CMKP odbyła się obrona rozprawy doktorskiej lek. Marii Czubak-Wrzosek z Kliniki Chorób Kręgosłupa i Ortopedii CMKP. Jako rozprawę doktorską przedstawiła pracę pt. „Ocena parametrów radiograficznych opisujących kształt i ustawienie miednicy oraz kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej u chorych z chorobą zwyrodnieniową idiopatyczną, wtórna do dysplazji albo protruzji stawu biodrowego”. Promotorem pracy jest dr hab. n. med. Marcin Tyrakowski, prof. CMKP. Serdecznie gratulujemy!

14.06.2022