Wyróżnienie w konkursie „Lider Roku 2023” dla prof. Jarosława Czubaka

Prof. Jarosław Czubak, dyrektor SPSK im. Adama Grucy CMKP i krajowy konsultant w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu otrzymał wyróżnienie w konkursie „Lider Roku 2023” w ochronie zdrowia w kategorii „zdrowie publiczne”. W Zamku Królewskim w Warszawie tego samego dnia odbywała się konferencja „Priorytety w Ochronie Zdrowia”, w której udział wzięło siedmiu pracowników Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

31 stycznia po raz dwudziesty trzeci Wydawnictwo Termedia oraz redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego” wręczyły nagrody osobom i podmiotom szczególnie wyróżniającym się w polskiej medycynie. Gratulujemy prof. Jarosławowi Czubakowi wyróżnienia w konkursie „Lider Roku 2023” w ochronie zdrowia w kategorii „zdrowie publiczne”. Zwycięzcą w tej kategorii została prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej i prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

Kapituła konkursu doceniła fakt, że prof. Jarosław Czubak jako krajowy konsultant w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu w 2023 r. opublikował pierwszy raport z Rejestru Endoprotezolastyk, w którym gromadzone są dane ze wszystkich ośrodków w Polsce. Wynika z niego, że w Polsce wykonuje się ponad 100 tys. takich operacji. Najwięcej endoprotezoplastyk stawu biodrowego i kolanowego w naszym kraju przeprowadzanych jest właśnie w SPSK im. A. Grucy CMKP.

W konferencji „Priorytety w Ochronie Zdrowia 2024” udział wzięło siedmiu pracowników Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. W panelu „Zarządzanie różnymi modelami skoordynowanej opieki zdrowotnej mówił ” wziął udział prof. Robert Gil, kierownik Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CMKP. Panelistką w debacie na temat „Zwiększenia dostępu do szczepień ochronnych dla dorosłych oraz optymalizacja ich finansowania” była prof. CMKP Małgorzata Malec-Milewska, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii CMKP.

W debacie na temat „Priorytetów w obszarze gastroenterologii” udział wzięli: dr n. med. Anna Pietrzak, p.o. kierownik II Klinika Gastroenterologii CMKP oraz prof. Jarosław Reguła, kierownik Katedry i Kliniki Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej CMKP, konsultant krajowy w dziedzinie gastroenterologii.

Prof. Teresa Jackowska, kierownik Kliniki Pediatrii CMKP wypowiadała się na temat wyzwań programu szczepień przeciwko HPV na nadchodzące lata, a prof. Ewa Lech-Marańda, kierownik Katedry i Kliniki Hematologii i Transfuzjologii CMKP, konsultant krajowa w dziedzinie hematologii na temat priorytetów w obszarze chorób hematoonkologicznych. Prof. Ryszard Gellert, dyrektor CMKP, konsultant krajowy w dziedzinie nefrologii uczestniczył w dyskusji na temat wdrożenia koordynowanej opieki nefrologicznej.

Aktualności

Neurosurgical Atlas – dostęp testowy

Zapraszamy do skorzystania z dostępu testowego do Neurosurgical Atlas. Test jest aktywny od 10 czerwca do 09 lipca 2024. Atlas neurochirurgiczny, najbardziej wszechstronne i wiarygodne źródło informacji technicznych dla neurochirurgii. Atlas prezentuje zaawansowane techniki neurochirurgiczne opracowane przez czołowych chirurgów poprzez najbardziej kompletną kolekcję multimediów, w tym: Ponad 1000 filmów operacyjnych z narracją, w których najlepsi chirurdzy wykonują […]

11.06.2024
Więcej
Aktualności

Nowy projekt CMKP – Zdrowie Młodego Badacza

Rusza nowy projekt popularyzujący naukę i wiedzę pt. Zdrowie Młodego Badacza realizowany przez CMKP i Fundację Stan. To NIEODPŁATNE zajęcia dla dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych: 9-11 lat, 12-13 lat oraz 14-15 lat. Oferujemy fascynujące lekcje na temat profilaktyki zdrowia. Pierwsze zajęcia odbędą się już w tę sobotę tj. 25 maja w siedzibie […]

23.05.2024
Więcej
Aktualności

II Forum Młodych Naukowców: interdyscyplinarność, innowacje i wybitni eksperci

15 czerwca 2024 roku w Warszawie w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego odbędzie się II Forum Młodych Naukowców. W konferencji naukowej mogą wziąć udział młodzi biolodzy, biomedycy, lekarze, ale także studenci i rezydenci. – Nasza konferencja wyróżnia się interdyscyplinarnością – mówi prof. CMKP Joanna Bogusławska z Collegium Iuvenum, które organizuje wydarzenie. – W jednym miejscu spotkają […]

21.05.2024
Więcej