Wyróżnienie w konkursie „Lider Roku 2023” dla prof. Jarosława Czubaka

Prof. Jarosław Czubak, dyrektor SPSK im. Adama Grucy CMKP i krajowy konsultant w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu otrzymał wyróżnienie w konkursie „Lider Roku 2023” w ochronie zdrowia w kategorii „zdrowie publiczne”. W Zamku Królewskim w Warszawie tego samego dnia odbywała się konferencja „Priorytety w Ochronie Zdrowia”, w której udział wzięło siedmiu pracowników Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

31 stycznia po raz dwudziesty trzeci Wydawnictwo Termedia oraz redakcje „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego” wręczyły nagrody osobom i podmiotom szczególnie wyróżniającym się w polskiej medycynie. Gratulujemy prof. Jarosławowi Czubakowi wyróżnienia w konkursie „Lider Roku 2023” w ochronie zdrowia w kategorii „zdrowie publiczne”. Zwycięzcą w tej kategorii została prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej i prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

Kapituła konkursu doceniła fakt, że prof. Jarosław Czubak jako krajowy konsultant w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu w 2023 r. opublikował pierwszy raport z Rejestru Endoprotezolastyk, w którym gromadzone są dane ze wszystkich ośrodków w Polsce. Wynika z niego, że w Polsce wykonuje się ponad 100 tys. takich operacji. Najwięcej endoprotezoplastyk stawu biodrowego i kolanowego w naszym kraju przeprowadzanych jest właśnie w SPSK im. A. Grucy CMKP.

W konferencji „Priorytety w Ochronie Zdrowia 2024” udział wzięło siedmiu pracowników Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. W panelu „Zarządzanie różnymi modelami skoordynowanej opieki zdrowotnej mówił ” wziął udział prof. Robert Gil, kierownik Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CMKP. Panelistką w debacie na temat „Zwiększenia dostępu do szczepień ochronnych dla dorosłych oraz optymalizacja ich finansowania” była prof. CMKP Małgorzata Malec-Milewska, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii CMKP.

W debacie na temat „Priorytetów w obszarze gastroenterologii” udział wzięli: dr n. med. Anna Pietrzak, p.o. kierownik II Klinika Gastroenterologii CMKP oraz prof. Jarosław Reguła, kierownik Katedry i Kliniki Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej CMKP, konsultant krajowy w dziedzinie gastroenterologii.

Prof. Teresa Jackowska, kierownik Kliniki Pediatrii CMKP wypowiadała się na temat wyzwań programu szczepień przeciwko HPV na nadchodzące lata, a prof. Ewa Lech-Marańda, kierownik Katedry i Kliniki Hematologii i Transfuzjologii CMKP, konsultant krajowa w dziedzinie hematologii na temat priorytetów w obszarze chorób hematoonkologicznych. Prof. Ryszard Gellert, dyrektor CMKP, konsultant krajowy w dziedzinie nefrologii uczestniczył w dyskusji na temat wdrożenia koordynowanej opieki nefrologicznej.

Aktualności

Obrona rozprawy doktorskiej – 22.02.2024

Miło nam poinformować, że 22 lutego 2024 r. w CMKP odbyła się obrona rozprawy doktorskiej lek. Michała Wilka z Kliniki Onkologii CMKP. Jako rozprawę przedstawił pracę pt. Całościowa ocena geriatryczna i kardio-onkologiczna jako czynniki predykcyjne u pacjentów z rakiem gruczołu krokowego leczonych octanemabirateronu. Promotorem pracy jest dr hab. n. med. Sebastian Szmit, prof. CMKP. Promotorem […]

22.02.2024
Więcej
Aktualności

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana prof. dr. hab. n. med. Bohdana Lewartowskiego Dyrektora Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w latach 1974-1981 Kierownika Zakładu Fizjologii Klinicznej w latach 1967-1999 odznaczonego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Nabożeństwo żałobne odbędzie się 23 lutego 2024 roku o godzinie 12.00 w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. […]

21.02.2024
Więcej
Aktualności

Wiosenna Szkoła Prawa Medycznego

Zapraszamy na Wiosenną Szkołę Prawa Medycznego, która odbędzie się online 2 marca 2024 roku. W tym roku tematem wiodącym jest przyszłość zawodu farmaceuty. Pierwszy blok wykładów będzie dotyczył udzielania świadczeń zdrowotnych w aptece. Doktor nauk prawnych, lekarz Iwona Wrześniewska-Wal omówi temat „Farmaceuta jako samodzielny zawód medyczny”. Ustawa o zawodzie farmaceuty z 2020 r. zmieniła rolę […]

19.02.2024
Więcej