XII Zjazd Endokrynologii Ginekologicznej

Szanowni Państwo,

w dniach 10-11 marca 2023 w Krynicy Zdrój odbędzie się XII Zjazd Endokrynologii Ginekologicznej. Konferencja organizowana przez Warszawskie Oddziały: Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego (PTE) i Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników (PTGiP) przedstawi praktyczne problemy i nowości endokrynologii ginekologicznej.

Od lat spotkanie cieszy się olbrzymim zainteresowaniem i znakomitą frekwencją gromadząc co roku ok. 700 uczestników, a dedykowane jest nie tylko ginekologom i położnikom, ale też lekarzom wielu innych specjalizacji medycznych.

Ginekologom spotkanie ma przybliżyć nie tylko trudne problemy endokrynologii, ale też chorób ogólnoustrojowych takich jak: otyłość z zespołem metabolicznym, cukrzyca, miażdżyca oraz osteoporoza – towarzyszące wielu schorzeniom ginekologicznym. Lekarzom nie zajmującym się ginekologią postaramy się przybliżyć powszechne zagadnienia endokrynologii ginekologicznej związane z prokreacją, PCOS, menopauzą, endometriozą i nowotworami hormonalnie zależnymi.

Podczas konferencji eksperci odpowiedzą na dziesiątki pytań zadawanych przez uczestników, komentując aktualne i najważniejsze problemy przedstawione w danej sesji. Wykłady w postaci drukowanych materiałów z aktualnościami endokrynologii ginekologicznej uczestnicy otrzymają na początku konferencji.

Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji na stronie XII Zjazd Endokrynologii Ginekologicznej

Aktualności

Projekt badawczy CMKP otrzymał dofinansowanie ABM

Projekt badania klinicznego pt. Leczenie farmakologiczne zaburzeń kompulsywnych zachowań seksualnych, realizowany przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, otrzymał ponad 10 mln zł dofinansowania z Agencji Badań Medycznych. Badanie będzie realizowane przez Klinikę Psychiatrii CMKP, w ramach konkursu na niekomercyjne badania kliniczne lub eksperymenty medyczne – badania typu head to head. Prezes Agencji Badań Medycznych, dr hab. n. […]

31.03.2023
Więcej
Aktualności

Wycofanie dwóch czasopism z bazy Web of Science Core Collection

Szanowni Państwo, na stronie wydawnictwa MDPI pojawiła się informacja, że od połowy lutego 2023 r. dwa tytuły tego wydawcy: International Journal of Environmental Research and Public Health (IJERPH) Journal of Risk and Financial Management (JRFM) nie będą już indeksowane w bazie Web of Science Core Collection (WoS), ponieważ nie spełniły kryteriów indeksacji (https://www.mdpi.com/about/announcements/5536). Zaprzestanie indeksowania […]

29.03.2023
Więcej
Aktualności

Obrona rozprawy doktorskiej lek. Ewy Ślizień-Kuczapskiej

Dzisiaj w CMKP odbyła się obrona rozprawy doktorskiej lek. Ewy Ślizień-Kuczapskiej z Zakładu Zdrowia Prokreacyjnego CMKP. Jako rozprawę przedstawiła pracę pt. Analiza czynników związanych z wystąpieniem pierwszego krwawienia po porodzie u kobiet karmiących piersią. Promotorem pracy jest dr hab. n. med. Michał Rabijewski, prof. CMKP. Serdecznie gratulujemy!

28.03.2023
Więcej