XXVII Jesienna Szkoła Endokrynologii

Z uwagi na wyjątkową tradycję i znakomitą renomę tych wydarzeń edukacyjnych, mimo trudnego okresu pandemii koronawirusa, zajęcia „Szkoły” przeprowadzone zostaną w konwencji stacjonarnej z zachowaniem odpowiednich zasad epidemiologicznych (przedstawienie Unijnego Certyfiaktu COVID lub zaświadczenie o przebytym szczepieniu bądź przechorowaniu przy rejestracji uczestników).

Podczas tegorocznej „Jesiennej szkoły” tradycyjnie przedstawione zostanie sprawozdanie z corocznej Konferencji Towarzystwa Endokrynologicznego, które zostało utworzone w 1916 r. w Stanach Zjednoczonych. Stąd tradycyjny tytuł dotychczasowych konferencji „Co Nowego w Ameryce?”. Ich celem jest zapoznanie polskich lekarzy praktyków z najnowszymi sposobami rozpoznawania i leczenia zaburzeń endokrynnych, rekomendowanych w Ameryce przez światowych ekspertów w tym zakresie. Przedstawione podczas tegorocznej „Jesiennej Szkoły Endokrynologii” wykłady opierać się będą na materiałach opublikowanych po online’owych spotkaniach z Profesorami podczas ENDO 2020 „Meet-the-Professor, Endocrine Case Management”.

Interaktywny sposób przeprowadzenia wykładów pozwoli Państwu na czynny udział i zdalną możliwość odpowiedzi na pytania zadane po prezentacji przypadków klinicznych.  Wszystkie wykłady będą dostępne w wersji drukowanej jako Podręcznik Jesiennej Szkoły Endokrynologii. Wśród zaproszonych wykładowców szerokie  grono ekspertów.

Życzymy uczestnikom i  obserwatorom owocnych dyskusji, debat i satysfakcji z udziału.

Nowy numer „Wiedzy Medycznej”

Zachęcamy do zapoznania się z nowym numerem „Wiedzy Medycznej” pod red. prof. dr. hab. n. med. Jerzego Waleckiego. W bieżącym numerze znajdziecie Państwo publikacje opracowane przez członków zespołu Zakładu Diagnostyki Radiologicznej CMKP, którzy przybliżą Państwu najnowsze zastosowania metod obrazowania i radiologii interwencyjnej mających przełożenie na postępowanie kliniczne. Szczegóły: https://wiedzamedyczna.pl/index.php/wm

24.11.2021

XXVII Jesienna Szkoła Endokrynologii