ZAPROSZENIE „Choroby reumatyczne w nauce, publikacjach, naukowych i w systemie ochrony zdrowia”

Choroby reumatyczne w nauce, publikacjach, naukowych i w systemie ochrony zdrowia” – wydarzenie on-line 18-21 listopada 2020 roku

Zapraszamy do udziału w cyklu warsztatów i wykładów pt.: „Choroby reumatyczne w nauce, publikacjach, naukowych i w systemie ochrony zdrowia”. Organizatorem spotkania jest Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji przy wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Doskonała nauka” – wsparcie konferencji naukowych. Wydarzenie składa się z dwóch części – warsztatów i konferencji.

Po raz pierwszy oba wydarzenia będą udostępniane on-line, w formule otwartej dla wszystkich zainteresowanych tematyką chorób reumatycznych,  autoimmunologicznych,  co daje wyjątkową możliwość uczestnictwa specjalistom z różnych dziedzin medycyny, ekspertom nauk pokrewnych oraz studentom, w tym wydarzeniu.

18-19.11.2020, godz. 14.00-17.00warsztaty Good practices in the writing of scientific articles/Dobre praktyki w pisaniu medycznych artykułów naukowych

Uczestnicy będą mogli zapoznać się z aspektami metodologii pisania prac naukowych. Wykłady poprowadzi doświadczony redaktor czasopisma naukowego Rheumatology International – Armen Yuri Gasparyan. Webinarium prowadzone będzie w języku angielskim

20.11.2020, godz. 11.00-19.00 oraz 21.11.2020, godz. 9.00-14.30  – 39. Konferencja Ordynatorów i Kierowników Poradni Reumatologicznych.

Wykłady poświęcone będą prezentacjom naukowych osiągnięć polskich ośrodków reumatologicznych. Wykłady wygłoszą wybitni specjaliści w dziedzinie reumatologii i chorób pokrewnych. Pierwszego dnia tegorocznej konferencji (20 listopada) omówione zostaną zmiany w systemie opieki zdrowotnej oraz  najważniejsze problemy, z jakimi stykają się konsultanci wojewódzcy, ordynatorzy kliniki i oddziałów a także kierownicy poradni reumatologicznych. Drugi dzień konferencji (21 listopada) poświęcony będzie najistotniejszym aktualnie jednostkom chorobowym oraz nowym celom i programom terapeutycznym.

Wszystkie wydarzenia będą udostępniane on-line po rejestracji na stronie https://konfreum.medius.com.pl/
i są nieodpłatne.

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny Ludwiki Bauer-Gellert polskiej lekarki internistki, wybitnej specjalistki w zakresie transfuzjologii oraz organizacji ochrony zdrowia. Odeszła wielka patriotka, działaczka konspiracyjna, łączniczka Komendanta Głównego PSZ, ZWZ, AK. Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia. Dyrekcja i członkowie Rady Naukowej oraz cała społeczność Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

27.07.2021

Sukces zespołu II Kliniki Położnictwa i Ginekologii

Miło nam poinformować o wykonanym i zakończonym sukcesem zabiegu fetoskopii i laserowej ablacji anastomoz naczyniowych w zespole przetoczenia pomiędzy płodami (zespole TTTS) w II Klinice Położnictwa i Ginekologii CMKP w Szpitalu Bielańskim. Zabieg wykonali dr Robert Brawura-Biskupski-Samaha i prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska. II Klinika Położnictwa i Ginekologii jest jedynym ośrodkiem CMKP, w której wykonuje się tak zaawansowane zabiegi terapii płodu. Serdeczne gratulacje dla całego Zespołu Kliniki.

23.07.2021

Szkolenie w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów

Szanowni Państwo, w imieniu Ministerstwa Zdrowia serdecznie zapraszamy na szkolenie  w zakresie kwalifikacji do szczepień ochronnych przeciw Covid-19 dla diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów i fizjoterapeutów, które odbędzie się 27 lipca 2021 roku w godz. 11:15-16:00. Szkolenie będzie miało formę webinaru na żywo. Aby otrzymać link do rejestracji, należy zgłosić się do właściwej sobie izby: KIF – https://kif.info.pl/szkolenia-ze-szczepienia/ KIDL – https://kidl.org.pl/news/view?id=2663 NIA – https://www.nia.org.pl/2021/06/25/nowy-termin-szkolenia-on-line-z-zakresu-przeprowadzania-kwalifikacji-do-wykonywania-szczepien-przeciw-covid-19/ Zgłoszenia będą przyjmowane przez izby, a następnie […]

12.07.2021