Wycofanie dwóch czasopism z bazy Web of Science Core Collection

Szanowni Państwo,

na stronie wydawnictwa MDPI pojawiła się informacja, że od połowy lutego 2023 r. dwa tytuły tego wydawcy:

  • International Journal of Environmental Research and Public Health (IJERPH)
  • Journal of Risk and Financial Management (JRFM)

nie będą już indeksowane w bazie Web of Science Core Collection (WoS), ponieważ nie spełniły kryteriów indeksacji (https://www.mdpi.com/about/announcements/5536).

Ma to związek z przeprowadzaną obecnie ponowną oceną jakości indeksowanych czasopism. Od początku roku ponad 500 czasopism zostało oznaczonych jako mogące nie spełniać kryteriów jakości Clarivate Analytics, a ponad 50 zostało usuniętych z listy Journal Master List.

Plik-Lista usuniętych czasopism

Zaprzestanie indeksowania czasopism w bazie Web of Science oznacza, że najprawdopodobniej nie będą one miały wyliczonego wskaźnika Impact Factor za rok 2022.

Jeśli tytuły te nie zostaną zamieszczone na nowej edycji listy Journal Citation Reports (JCR) obowiązującej w roku 2022, to wszystkim artykułom z tych czasopism opublikowanym w latach 2022-2023 zostanie usunięty wskaźnik Impact Factor w Bibliografii Pracowników CMKP.

 

Aktualności

Utrudniony kontakt telefoniczny

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w związku ze zmianą lokalizacji kontakt z pracownikami Biura Koordynacji Kształcenia oraz Działu Postępowań Kwalifikacyjnych w dniach 1-5 lipca będzie utrudniony. Prosimy kontaktować się mailowo. Z utrudnienia przepraszamy.

28.06.2024
Więcej
Aktualności

Obrony rozpraw doktorskich – 25.06.2024

Niezmiernie miło nam poinformować, że dziś w CMKP odbyły się aż trzy obrony rozpraw doktorskich. Lek. Dorota Kuryga z Kliniki Otorynolaryngologii Dziecięcej CMKP jako rozprawę przedstawiła pracę pt. Zaburzenia oddychania podczas snu w przebiegu nagłych idiopatycznych deficytów funkcji ucha wewnętrznego. Promotorem pracy jest prof. dr hab. n. med. Artur Niedzielski. Lek. Agata Popielarz-Grygalewicz przedstawiła pracę […]

25.06.2024
Więcej
Aktualności

Laboratorium o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa biologicznego w CMKP

18 czerwca 2024 r. w Zakładzie Biochemii i Biologii Molekularnej CMKP zostało otwarte nowoczesne laboratorium klasy bezpieczeństwa BSL-2. Laboratorium jest częścią Pracowni Badań Funkcjonalnych Mikrobioty, kierowanej przez prof. CMKP Joannę Bogusławską. Laboratorium jest wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę badawczą m.in.: komory laminarne II klasy bezpieczeństwa. Ma także oddzielny system wentylacji tak, by oddzielić pracownię od zewnętrznego […]

18.06.2024
Więcej