Znamy zwycięzców konkursu Złoty Skalpel 2024!

Po raz 16 redakcja „Pulsu Medycyny” wyróżniła laureatów prestiżowego konkursu Złoty Skalpel.
Jego celem jest promowanie innowatorów w ochronie zdrowia oraz wspieranie zmian poprawiających jakość opieki medycznej. Tegorocznymi laureatami konkursu jest dwóch pracowników CMKP.
Jury w tegorocznej edycji Złotego Skalpela przyznało 2. miejsce prof. CMKP Mirosławowi Ząbkowi, kierownikowi Kliniki Neurochirurgii i Urazów Układu Nerwowego CMKP w Szpitalu Bródnowskim za pierwsze na świecie operacje terapii genowej mózgu w otępieniu czołowo-skroniowym. Zabieg jest niezwykle precyzyjną, przemyślaną biochemicznie i genetycznie techniką operacyjną i przewiduje się, że stanie się on niezwykle skuteczny w leczeniu demencji czołowo-skroniowej.
W tym roku redakcja „Pulsu Medycyny” zdecydowała się wyróżnić dodatkowo Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet za pionierską na skalę kraju koncepcję szpitala przeznaczonego dla kobiet na każdym etapie ich życia. Placówka powstała w wyniku połączenia dawnego ginekologiczno-położniczego Szpitala „Inflancka” z największym wielospecjalistycznym, miejskim Szpitalem Bielańskim. Nagrodę odebrał dyrektor WIZK prof. dr hab. n. med. Michał Ciebiera. Instytut zapewnia opiekę medyczną z zakresu ginekologii i położnictwa, w tym m.in. ginekologii onkologicznej i geriatrycznej, patologii ciąży, diagnostyki i terapii płodu, neonatologii, leczenia niepłodności, endokrynologii
Serdecznie gratulujemy!