Zostały opublikowane wyniki drugiego etapu wiosennego naboru na szkolenia specjalizacyjne

17 kwietnia w Systemie Monitorowania Kształcenia (SMK) zostały opublikowane listy rankingowe lekarzy i lekarzy dentystów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w drugim etapie postępowania kwalifikacyjnego na specjalizacje. Lekarze i lekarze dentyści zakwalifikowani w drugim etapie postępowania mają czas do 27 kwietnia, by potwierdzić w SMK przyjęcie miejsca specjalizacyjnego. Brak potwierdzenia uznaje się za ostateczne odstąpienie lekarza od postępowania kwalifikacyjnego. Ostateczne listy lekarzy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną opublikowane 28 kwietnia.

W ramach drugiego etapu wiosennego postępowania na specjalizacje zostało zakwalifikowanych 221 osób w trybie rezydenckim oraz 86 osób w trybie pozarezydenckich. W drugim etapie rekrutacji brali udział lekarze i lekarze dentyści, którzy nie zakwalifikowali się w pierwszym etapie oraz lekarze i lekarze dentyści, którzy nie potwierdzili przyjęcia miejsca, na które zostali zakwalifikowani w pierwszym etapie postępowania.

Po pierwszym etapie przyjęcie miejsca specjalizacyjnego potwierdziło 1351 osób zakwalifikowanych w trybie rezydenckim i 769 osób zakwalifikowanych w trybie pozarezydenckim. Osoby te będą mogły rozpocząć szkolenie specjalizacyjne w maju br. Natomiast 269 osób zakwalifikowanych na miejsca rezydenckie oraz 128 osób zakwalifikowanych na miejsca pozarezydenckie w pierwszej turze rekrutacji nie potwierdziło zaproponowanych miejsc. Te niepotwierdzone miejsca weszły do puli drugiej tury.

Przypomnijmy, że w postępowaniu zostało złożonych łącznie 3304 poprawnych formalnie wniosków. W ramach pierwszego etapu rekrutacji 2517 osoby zostały zakwalifikowane na wolne miejsca specjalizacyjne: w tym 1620 w ramach rezydentury i 897 w trybie pozarezydenckim. Lekarze i lekarze dentyści mieli 10 dni na potwierdzenie przyznanego im miejsca.

Ważna informacja: Wojewoda będzie kierował zakwalifikowanych do jednostek szkoleniowych po opublikowaniu ostatecznych list lekarzy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

Przypomnijmy, że lekarz ubiegający się o specjalizację mógł w jednym wniosku dokonać maksymalnie 15 dowolnych wyborów wskazując dziedzinę, województwo i tryb, rezydencki lub pozarezydencki oraz trzy jednostki, w których chciałby realizować program specjalizacji w danym województwie.

Aktualności

Dwoje pracowników CMKP zostało powołanych do Naczelnej Komisji Bioetycznej przy ABM

Prof. Ryszard Gellert, dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego oraz prof. Ewa Marcinowska-Suchowierska z Zakładu Geriatrii i Gerontologii Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP zostali 31 maja br. powołani przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego do Naczelnej Komisji Bioetycznej do spraw Badań Klinicznych. Kadencja trwa cztery lata. – Przed członkami komisji ogromne wyzwanie – stworzenie standardu wydawania zgód i […]

31.05.2023
Więcej
Aktualności

Złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową ku pamięci prof. Haliny Szwarc

Z okazji 100. rocznicy urodzin prof. Haliny Szwarc, patronki i założycielki Uniwersytetu Trzeciego Wieku od ponad 45 lat działającego przy CMKP, 30 maja pod tablicą pamiątkową kwiaty złożyli zaproszeni goście oraz przedstawiciele władz uczelni. W uroczystościach udział wzięli: syn prof. Haliny Szwarc – prof. Andrzej Szwarc razem z żoną Ewą Karpińską, prof. Wojciech Bik, zastępca […]

30.05.2023
Więcej
Aktualności

Prof. Jarosław Pinkas i prof. Marcin Kurzyna gośćmi programu „Nie taka prosta historia: Bogowie”

Prof. Jarosław Pinkas, dyrektor Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP oraz prof. Marcin Kurzyna, kierownik Katedry i Kliniki Krążenia Płucnego, Chorób Zakrzepowo-Zatorowych i Kardiologii CMKP byli gośćmi programu „Nie taka prosta historia: Bogowie” wyemitowanego 27 maja w TVP Historia. Autorzy programu „Nie taka prosta historia: Bogowie” sprawdzają, ile prawdy historycznej jest w filmach oraz serialach, opowiadających o […]

29.05.2023
Więcej