Zwiększenie dofinansowania projektu w ramach programu POWER

Miło nam poinformować, że w ramach projektu „Rozwój kształcenia specjalizacyjnego lekarzy, w dziedzinach istotnych z punktu widzenia potrzeb epidemiologiczno-demograficznych kraju, z wykorzystaniem technik symulacji endoskopowych” (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój; Oś Priorytetowa IV: Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.3: Współpraca ponadnarodowa) podpisano aneks zwiększający wartość projektu do 80 432 986,39 zł.

Kwota dofinasowania ze środków UE została zwiększona o 14 mln zł.

Rozszerzenie projektu zakłada przeprowadzenie dodatkowych działań dedykowanych lekarzom w trakcie tzw. specjalizacji pediatrycznych.

Na podstawie informacji uzyskiwanych zarówno od uczestników szkoleń testowych z zakresu nabywania umiejętności posługiwania się technikami endoskopowymi, jak i ekspertów zaangażowanych w realizację projektu, a także części konsultantów wojewódzkich/krajowych w wybranych specjalizacjach uznano, że konieczne staje się rozszerzenie wybranych programów szkoleń symulacyjnych o ćwiczenia dedykowane lekarzom w trakcie tzw. specjalizacji pediatrycznych.

Walne Zgromadzenie Członków PTN

Podczas XIV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego Nefrologia – rozwój przez dialog odbyło się  Walne Zgromadzenie Członków PTN, w trakcie którego prof. Ryszard Gellert został uhonorowany tytułem Członka Honorowego PTN. Przewodniczącym Walnego Zgromadzenia Członków PTN był prof. Janusz Ostrowski, który także współprzewodniczył sesji „Opieka interdyscyplinarna nad chorym z nefropatią”, podczas której wykład wygłosił prof. Andrzej Rydzewski.

Kolejne obrony w CMKP

Miło nam poinformować, że 21 czerwca 2022 r. w CMKP odbyły się dwie obrony rozpraw doktorskich. Lek. Piotr Ciechanowicz z Kliniki Dermatologii CMKP jako rozprawę doktorską przedstawił pracę pt. „Problemy diagnostyczne i terapeutyczne pacjentów dermatologicznych w dobie pandemii COVID – 19”. Promotorem pracy jest dr hab. n .med. Irena Walecka-Herniczek, prof. CMKP, promotorem pomocniczym natomiast dr n. med. Justyna Sicińska. Lek. Marta Banaszkiewicz-Cyganik z Kliniki Krążenia Płucnego, Chorób zakrzepowo-Zatorowych i Kardiologii […]

21.06.2022

Obrona rozprawy doktorskiej

Miło nam poinformować, że 14 czerwca 2022 r. w CMKP odbyła się obrona rozprawy doktorskiej lek. Marii Czubak-Wrzosek z Kliniki Chorób Kręgosłupa i Ortopedii CMKP. Jako rozprawę doktorską przedstawiła pracę pt. „Ocena parametrów radiograficznych opisujących kształt i ustawienie miednicy oraz kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej u chorych z chorobą zwyrodnieniową idiopatyczną, wtórna do dysplazji albo protruzji stawu biodrowego”. Promotorem pracy jest dr hab. n. med. Marcin Tyrakowski, prof. CMKP. Serdecznie gratulujemy!

14.06.2022