Aktualności

Neurosurgical Atlas – dostęp testowy

Atlas neurochirurgiczny, najbardziej wszechstronne i wiarygodne źródło informacji technicznych dla neurochirurgii. Test jest aktywny od 10 czerwca do 09 lipca 2024.

Atlas prezentuje zaawansowane techniki neurochirurgiczne opracowane przez czołowych chirurgów poprzez najbardziej kompletną kolekcję multimediów, w tym:

  • Ponad 1000 filmów operacyjnych z narracją, w których najlepsi chirurdzy wykonują nowatorskie i skuteczne techniki
  • Ponad 5000 ekskluzywnych, oryginalnych ilustracji krok po kroku i obrazów chirurgicznych
  • Ponad 1700 interaktywnych obrazów neuroanatomicznych zapewniających niezrównane możliwości uczenia się
  • 526 obszernych i ekskluzywnych rozdziałów
  • Modele 3D – sekcja Modeli 3D w Atlasie jest jedyną w swoim rodzaju kolekcją. Modele z adnotacjami można oglądać interaktywnie w 3D lub w przestrzeni wirtualnej rzeczywistości (VR).

Neurosurgical Atlas skupia ponad 75 000 oddanych członków społeczności medycznej, w tym praktykujących neurochirurgów, studentów medycyny, asystentów lekarzy, pielęgniarki, patologów, anatomów, neuro-naukowców, onkologów i radiologów i wielu innych.

Odkryj bogactwo najwyższej klasy, recenzowanych treści oferowanych przez Neurosurgical Atlas i dodaj te cenne zasoby do swojej kolekcji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną wersję próbną lub wersję demonstracyjną. W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Visit website

NOWOŚĆ: AtlasGPT

Przedstawiamy AtlasGPT, rewolucjonizujący praktykę i edukację neurochirurgiczną dzięki pionierskiemu wykorzystaniu sztucznej inteligencji w zestawie dużych modeli językowych (LLM) dostosowanych do potrzeb neurochirurgów.

Opracowany we współpracy z Journal of Neurosurgery, AtlasGPT zapewnia natychmiastowy dostęp do ekskluzywnej, kompleksowej bazy danych zawierającej recenzowane artykuły, badania kliniczne i wyniki badań, aby zapewnić niezrównane wsparcie w podejmowaniu decyzji we wszystkich specjalizacjach opieki neurochirurgicznej.

Request Access

Referencje:

“I think this is the biggest gift to neurosurgery that could have been done. For me, you are the greatest figure in neurosurgery, even greater than the pioneers of this profession and other leading neurosurgeons. Your Atlas is now the best source of knowledge for young neurosurgeons. You are also honestly my main teacher.”
– Wojciech Górecki, MD (Masovian Bródno Hospital, Warsaw, Poland)


Dostęp testowy do czasopism New England Journal of Medicine

Od 13 maja 2024 roku zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do czasopism z grupy New England Journal of Medicine:

  • NEJM (New England Journal of Medicine)
  • NEJM Evidence
  • NEJM AI

Dostęp pod adresem: http://han.cmkp.edu.pl/han/ovidsp/

Bezpośredni dostęp do czasopism znajduje się w zakładce „Journals„, z której należy wybrać odpowiedni tytuł czasopisma (NEJM, NEJM Evidence, NEJM AI).


Od 13 maja mamy miesięczny dostęp testowy do bazy Embase.

Baza Embase, to największa na świecie biomedyczna baza bibliograficzna, która stanowi doskonałe narzędzie do przeszukiwania literatury oraz systematycznych przeglądów literatury (systematic reviews). Embase, zawiera informacje zindeksowane ręcznie z ponad 8500 biomedycznych czasopism od ponad 5000 wydawców, ponad 40 mln rekordów w tym 2.4 mln abstraktów z konferencji. Są w niej indeksowane czasopisma, których nie ma w bazie PubMed lub innych bazach Medline (ponad 2900 więcej indeksowanych czasopism) oraz materiały konferencyjne, których również brak w pozostałych bazach bibliograficznych. Embase indeksowana jest z wykorzystaniem tezaurusa Emtree, który zawiera wszystkie hasła tezaurusa MeSH (Medline). Dodatkowo Emtree zawiera indeksowanie leków, które nie jest zawarte w MeSH.

Zapraszamy na webinarium: Wprowadzenie do bazy Embase, które odbędzie się 15 maja o godzinie 11:00. Link do wydarzenia