Aktualności

Uprzejmie informujemy o testowym dostępie do narzędzia Scopus AI, który będzie trwał od 22. kwietnia do 31. maja br.
Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na ten temat :

https://wbn.icm.edu.pl/komunikaty#komunikat15042024
https://wbn.icm.edu.pl/szkolenia#szkolenie15042024


Zapraszamy doktorantów i naukowców CMKP do udziału w webinarium poświęconemu bazie Embase i systematycznym przeglądom literatury pt. Perfekcyjne systematic review. Jak baza Embase wspiera badania naukowe i systematyczne przeglądy literatury w zakresie nauk bio-medycznych.

Szkolenie odbędzie się 16 kwietnia 2024 r. o godzinie 11:00 i poprowadzone zostanie w języku polskim. Prowadzącym będzie p. Piotr Gołkiewicz, Customer Success Consultant w Elsevier.
Poniżej znajdą Państwo link do rejestracji, pod którym można także znaleźć więcej szczegółowych informacji o programie webinarium.

Link do rejestracji


Dostęp testowy do Bentham Science

Z przyjemnością informujemy, że Wydawnictwo Bentham Science aktywowało dostęp testowy dla Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Dostęp obejmuje zarówno czasopisma, jak i e-booki Bentham Science.

Test potrwa od 18 marca do 18 maja 2024.

Bentham Science korzysta z platformy Eurekaselect.

Do czasopism: http://han.cmkp.edu.pl/han/eureka-journals/

Do e-booków: http://han.cmkp.edu.pl/han/eureka-books/

Eureka Select: http://han.cmkp.edu.pl/han/eureka-select/

Więcej informacji:

Write-up for Trial Announcement Package Journal
Benthan Science Logo&Description
Write-up for Trial Announcement Package e-books
Trial Package
Bentham eBooks Trial Package


Dostęp testowy do CINAHL Ultimate

Z przyjemnością informujemy, że dostęp testowy do bazy CINAHL Ultimate został dla Państwa aktywowany i potrwa do 25 maja 2024 r.

CINAHL Ultimate jest najobszerniejszą bazą pełnotekstową z zakresu pielęgniarstwa. Obejmuje takie dziedziny jak: pielęgniarstwo, biomedycynę, bibliotekoznawstwo z zakresu nauk o zdrowiu, medycynę alternatywną i 17 pokrewnych nauk o zdrowiu. Baza indeksuje ponad 5.500 i zawiera ponad 7 milionów rekordów z archiwami od 1937 roku. W bazie znajduje się pełny tekst ponad 900 czasopism non-open access, indeksowanych w CINAHL z archiwami od 1937 roku.

Baza oferuje dostęp do pełnej kolekcji anglojęzycznych czasopism i publikacji wydawanych przez American Occupation Therapy Association i American Diabetes Association oraz dostęp do książek z zakresu ochrony zdrowia, dysertacji z zakresu pielęgniarstwa, wybrane materiały konferencyjne, standardy opieki, programy do celów edukacyjnych, rozdziały książek i materiały audiowizualne.

Baza CINAHL Ultimate została dodana do listy baz na platformie EBSCOhost i jest dostępna w ramach sieci adresów IP instytucji lub zdalnie, z komputerów domowych i urządzeń mobilnych.

Link do platformy EBSCOhost: https://search.ebscohost.com/