II Forum Młodych Naukowców: interdyscyplinarność, innowacje i wybitni eksperci

15 czerwca 2024 roku w Warszawie w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego odbędzie się II Forum Młodych Naukowców. W konferencji naukowej mogą wziąć udział młodzi biolodzy, biomedycy, lekarze, ale także studenci i rezydenci.

– Nasza konferencja wyróżnia się interdyscyplinarnością – mówi prof. CMKP Joanna Bogusławska z Collegium Iuvenum, które organizuje wydarzenie. – W jednym miejscu spotkają się przedstawiciele rożnych dziedzin związanych z medycyną. Dzięki temu spotkanie będzie okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń z różnych obszarów nauki. Takie podejście sprzyja powstawaniu innowacyjnych pomysłów oraz zacieśnianiu współpracy między różnymi dziedzinami, co jest niezbędne dla rozwoju nowoczesnej nauki. Chcemy, by Forum było platformą wymiany wiedzy, ale również inspirującym miejscem do rozwoju młodych naukowców.

II Forum Młodych Naukowców zgromadzi wybitnych ekspertów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą z uczestnikami. Wśród prelegentów znajdą się:

Dr hab. n. med. Aleksandra Gąsecka-van der Pol – specjalistka w dziedzinie kardiologii, obecnie pracująca w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Rozwijała swoje umiejętności podczas staży w renomowanych ośrodkach w Amsterdamie, Wiedniu i Zurychu. Jest członkinią Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego i International Society for Extracellular Vesicles. W trakcie Forum opowie o nawiązywaniu współpracy międzynarodowej i jej wpływie na rozwój naukowy.

Dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka – ekonomistka zdrowia, Dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego oraz Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego. Jest inicjatorką i liderką Sektorowej Rady ds. Kompetencji w opiece zdrowotnej i społecznej oraz propagatorką koncepcji „Ochrony zdrowia nakierowanej na wartość”. Jej wystąpienie skupi się na roli innowacji w systemie zdrowotnym.

Prof. dr hab. n. przyr. Maciej Żylicz – wybitny biochemik i biolog molekularny, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Jest członkiem wielu prestiżowych akademii naukowych, w tym Polskiej Akademii Nauk, Leopoldina i European Molecular Biology Organization (EMBO). Jego wykład będzie poświęcony finansowaniu nauki w Polsce, z naciskiem na możliwości wspierania młodych naukowców.

Prof. dr hab. n. med.  Wojciech Fendler – specjalista w biostatystyce i medycynie translacyjnej, prezes Agencji Badań Medycznych, dyrektor ds. Naukowo-Medycznych w Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz profesor wizytujący w Harvard Medical School. Zaprezentuje najnowsze badania dotyczące wolnokrążących mikroRNA jako biomarkerów w onkologii.

Dr hab. n. med. hab. Anna Wójcicka – lekarka, biotechnolożka i menadżerka innowacji, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Współzałożycielka Warsaw Genomics. Obecnie prowadzi Fundację Wiedzieć Więcej, gdzie promuje prewencję i opiekę onkologiczną opartą na diagnostyce genetycznej. Tematem jej wykładu to: „Aktywność mamy w genach – bo biologia to nie tylko badania naukowe”.

Podczas konferencji odbędą się sesje wykładowe, prezentacje abstraktów, sesje plakatowe oraz moderowana dyskusja. Szczególnie ważnym punktem programu będą sesje poświęcone nowoczesnym metodom diagnozowania i leczenia, a także zdobywania grantów, zarządzaniu
w ochronie zdrowia czy nawiązywaniu międzynarodowej współpracy naukowej.

Udział w II Forum Młodych Naukowców to nie tylko szansa na zdobycie nowej wiedzy, ale również okazja do nawiązania cennych kontaktów zawodowych. Młodzi naukowcy będą mieli możliwość spotkania się z liderami w swoich dziedzinach, co może znacząco wpłynąć na ich dalszy rozwój zawodowy.

W konferencji mogą wziąć udział młodzi badacze z zakresu biologii, medycyny, lekarze, lekarze rezydenci i studenci. Na wydarzenie można zapisywać się do 31 maja 2024 r.

Więcej informacji i rejestracja na II Forum Młodych Naukowców https://www.cmkp.edu.pl/forumci

Aktualności

Projekt Zakładu Położnictwa CMKP wyróżniony w konkursie Fulbright Specialist

Projekt „Perinatal palliative care – innovative education” realizowany przez Zakład Położnictwa CMKP otrzymał wyróżnienie w ramach tegorocznego konkursu Fulbright Specialist. W ramach polsko-amerykańskiej współpracy naukowej do CMKP przyjechała prof. Denise Cote-Arsenault z Saint Luis University z USA, stypendystka Fulbright Specialist. Dziś w CMKP prof. Ryszard Gellert, Pełnomocnik Dyrektora ds. Jakości Kształcenia spotkał się z prof. […]

16.09.2024
Więcej
Aktualności

Ostatnie pożegnanie

  Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Profesora Zbigniewa Lew-Starowicza, wybitnego specjalisty, nauczyciela akademickiego, uznanego autorytetu w  zagadnieniach psychiatrii, psychoterapii i seksuologii. Żegnamy wybitną postać polskiej medycyny. Profesor był wieloletnim pracownikiem Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, kierownikiem Zakładu Seksuologii Medycznej i Psychoterapii CMKP, zaangażowanym w działalność dydaktyczną i naukową. Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim […]

13.09.2024
Więcej
Aktualności

Zapraszamy na bezpłatne badania laryngologiczne

W ramach XII Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Głowy i Szyi Klinika Otolaryngologii CMKP w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim zaprasza na bezpłatne badania laryngologiczne. Na badanie nie jest wymagane skierowanie, jednak konieczna jest wcześniejsza rejestracja! Zapisy: 17 września w godz. 8.00 – -14.00, pod nr. tel. 22 326-56- 02 lub osobiście, w sekretariacie Kliniki Otolaryngologii CMKP, MSB ul. […]

11.09.2024
Więcej