II Forum Młodych Naukowców: interdyscyplinarność, innowacje i wybitni eksperci

15 czerwca 2024 roku w Warszawie w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego odbędzie się II Forum Młodych Naukowców. W konferencji naukowej mogą wziąć udział młodzi biolodzy, biomedycy, lekarze, ale także studenci i rezydenci.

– Nasza konferencja wyróżnia się interdyscyplinarnością – mówi prof. CMKP Joanna Bogusławska z Collegium Iuvenum, które organizuje wydarzenie. – W jednym miejscu spotkają się przedstawiciele rożnych dziedzin związanych z medycyną. Dzięki temu spotkanie będzie okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń z różnych obszarów nauki. Takie podejście sprzyja powstawaniu innowacyjnych pomysłów oraz zacieśnianiu współpracy między różnymi dziedzinami, co jest niezbędne dla rozwoju nowoczesnej nauki. Chcemy, by Forum było platformą wymiany wiedzy, ale również inspirującym miejscem do rozwoju młodych naukowców.

II Forum Młodych Naukowców zgromadzi wybitnych ekspertów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą z uczestnikami. Wśród prelegentów znajdą się:

Dr hab. n. med. Aleksandra Gąsecka-van der Pol – specjalistka w dziedzinie kardiologii, obecnie pracująca w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Rozwijała swoje umiejętności podczas staży w renomowanych ośrodkach w Amsterdamie, Wiedniu i Zurychu. Jest członkinią Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego i International Society for Extracellular Vesicles. W trakcie Forum opowie o nawiązywaniu współpracy międzynarodowej i jej wpływie na rozwój naukowy.

Dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka – ekonomistka zdrowia, Dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego oraz Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego. Jest inicjatorką i liderką Sektorowej Rady ds. Kompetencji w opiece zdrowotnej i społecznej oraz propagatorką koncepcji „Ochrony zdrowia nakierowanej na wartość”. Jej wystąpienie skupi się na roli innowacji w systemie zdrowotnym.

Prof. dr hab. n. przyr. Maciej Żylicz – wybitny biochemik i biolog molekularny, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Jest członkiem wielu prestiżowych akademii naukowych, w tym Polskiej Akademii Nauk, Leopoldina i European Molecular Biology Organization (EMBO). Jego wykład będzie poświęcony finansowaniu nauki w Polsce, z naciskiem na możliwości wspierania młodych naukowców.

Prof. dr hab. n. med.  Wojciech Fendler – specjalista w biostatystyce i medycynie translacyjnej, prezes Agencji Badań Medycznych, dyrektor ds. Naukowo-Medycznych w Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz profesor wizytujący w Harvard Medical School. Zaprezentuje najnowsze badania dotyczące wolnokrążących mikroRNA jako biomarkerów w onkologii.

Dr hab. n. med. hab. Anna Wójcicka – lekarka, biotechnolożka i menadżerka innowacji, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Współzałożycielka Warsaw Genomics. Obecnie prowadzi Fundację Wiedzieć Więcej, gdzie promuje prewencję i opiekę onkologiczną opartą na diagnostyce genetycznej. Tematem jej wykładu to: „Aktywność mamy w genach – bo biologia to nie tylko badania naukowe”.

Podczas konferencji odbędą się sesje wykładowe, prezentacje abstraktów, sesje plakatowe oraz moderowana dyskusja. Szczególnie ważnym punktem programu będą sesje poświęcone nowoczesnym metodom diagnozowania i leczenia, a także zdobywania grantów, zarządzaniu
w ochronie zdrowia czy nawiązywaniu międzynarodowej współpracy naukowej.

Udział w II Forum Młodych Naukowców to nie tylko szansa na zdobycie nowej wiedzy, ale również okazja do nawiązania cennych kontaktów zawodowych. Młodzi naukowcy będą mieli możliwość spotkania się z liderami w swoich dziedzinach, co może znacząco wpłynąć na ich dalszy rozwój zawodowy.

W konferencji mogą wziąć udział młodzi badacze z zakresu biologii, medycyny, lekarze, lekarze rezydenci i studenci. Na wydarzenie można zapisywać się do 31 maja 2024 r.

Więcej informacji i rejestracja na II Forum Młodych Naukowców https://www.cmkp.edu.pl/forumci

Aktualności

Neurosurgical Atlas – dostęp testowy

Zapraszamy do skorzystania z dostępu testowego do Neurosurgical Atlas. Test jest aktywny od 10 czerwca do 09 lipca 2024. Atlas neurochirurgiczny, najbardziej wszechstronne i wiarygodne źródło informacji technicznych dla neurochirurgii. Atlas prezentuje zaawansowane techniki neurochirurgiczne opracowane przez czołowych chirurgów poprzez najbardziej kompletną kolekcję multimediów, w tym: Ponad 1000 filmów operacyjnych z narracją, w których najlepsi chirurdzy wykonują […]

11.06.2024
Więcej
Aktualności

Nowy projekt CMKP – Zdrowie Młodego Badacza

Rusza nowy projekt popularyzujący naukę i wiedzę pt. Zdrowie Młodego Badacza realizowany przez CMKP i Fundację Stan. To NIEODPŁATNE zajęcia dla dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych: 9-11 lat, 12-13 lat oraz 14-15 lat. Oferujemy fascynujące lekcje na temat profilaktyki zdrowia. Pierwsze zajęcia odbędą się już w tę sobotę tj. 25 maja w siedzibie […]

23.05.2024
Więcej
Aktualności

II Forum Młodych Naukowców: interdyscyplinarność, innowacje i wybitni eksperci

15 czerwca 2024 roku w Warszawie w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego odbędzie się II Forum Młodych Naukowców. W konferencji naukowej mogą wziąć udział młodzi biolodzy, biomedycy, lekarze, ale także studenci i rezydenci. – Nasza konferencja wyróżnia się interdyscyplinarnością – mówi prof. CMKP Joanna Bogusławska z Collegium Iuvenum, które organizuje wydarzenie. – W jednym miejscu spotkają […]

21.05.2024
Więcej