Klinika Ortopedii i Reumoortopedii

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. A. Grucy CMKP
ul. Konarskiego 13,
05-400 Otwock

tel: 22-7889-195
tel: 22-7794-031 wew 384/430
fax: 22-7889-196
e-mail: koz@cmkp.edu.pl

 

Struktura Kliniki

Liczba łóżek:  26

Działalność dydaktyczna

Klinika Ortopedii i Reumoortopedii posiada akredytację i dwa miejsca rezydenckie dla lekarzy specjalizujących się w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Prowadzi kursy specjalizacyjne i doskonalące oraz szkolenia indywidualne z zakresu endoprotezoplastyki stawów biodrowych
i kolanowych.

Działalność naukowa

Główne kierunki badawcze:

  • endoprotezoplastyka stawów biodrowych i kolanowych oraz operacje rewizyjne. Stosowanie materiałów kościozastępczych i nowych nośników antybiotyków.

Pod względem naukowym, Klinika zajmuje się przede wszystkim wprowadzaniem nowych preparatów kościozastępczych. Współpracuje z uczelniami krajowymi, m.in. z Politechniką Warszawską, gdzie prowadzi badania na temat uczuleń i poziomu metali powstałych po założeniu endoprotezy stawu kolanowego.

 

Działalność lecznicza

Klinika Ortopedii i Reumoortopedii zajmuje się głównie endoprotezoplastyką stawu biodrowego i kolanowego, począwszy od pierwotnych endoprotezoplastyk, na trudnych rewizjach skończywszy.

Wykonuje operacje korekcyjne stóp oraz operacje kończyn górnych, szczególnie w reumatoidalnym zapaleniu stawów. Klinika leczy także chirurgicznie, chorobę dyskową kręgosłupa lędźwiowego.

Co wyróżnia jednostkę?

Klinika specjalizuje się w trudnych endoprotezoplastykach stawów biodrowych i kolanowych oraz prowadzi szkolenia indywidualne w tym zakresie.

Sukcesy i otrzymane wyróznienia

Odznaczenia:

Prof. dr hab. n. med. Jacek Kowalczewski-Srebrny Krzyż Zasługi.

Pracownicy

prof. dr hab. n. med. Jacek Kowalczewski – Kierownik Kliniki

Profesor CMKP
dr hab. n. med. Dariusz Marczak, prof. CMKP

Asystent
dr n. med. Piotr Dudek
dr n. med. Dariusz Grzelecki

Wykładowca
lek. Tomasz Okoń